Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tisztítjátok a kisállat...

Hogy tisztítjátok a kisállat itatóját?

Figyelt kérdés

A golyós rész vízköves vagy mi az, a palack meg barnás belül.

Nincs ekkora üvegmosóm, akkor mivel nyúljak bele? Vízköves részt meg mivel tisztítsam? Nem merem vegyszerekkel, nehogy bajuk legyen emiatt utána.


2011. ápr. 9. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy..., veszek egy újat! Azaz mindig van tartalékom otthon.
2011. ápr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tömény ecet jól oldja a vízkövet, esetleg azzal próbálkozz, de aztán mosd ki jól.
2011. ápr. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

úgy ahogy a saját poharam,tányérom edényem:)


mosogató,szivacsot beletömök,és fakanál nyelével átsúrolom

utűna alaposan kiöblitem


a golyós végét vizkőoldóba teszem ázni 1 órát,és alaposan leöblitem


az öblitést nagyonforró,majdnem forrásban levő vizzel szoktam,mint a csecsemőknél szokták

2011. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem vegyél neki újat .. :) úgy jobban jársz. Nem is egészséges hogy olyan koszos és hogy ha vegyszerekkel is mosod ki az sem. Meg nem is olyan drága sztem ..
2011. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ecettel próbálkozhatsz, én minden állatom minden cuccát azzal mosom. Isteni vízkőoldó, neten vett használt ketrecről is leszedte a több éves húgykövet 2 óra ázással. Na meg ami fontos, hogy nem mérgező konkrétan, csak büdös :) Szerencsére nem egy ragaszkodó dolog, alapos öblítéssel simán kijön.

Szóbal dobd egy vödör ecetes melegvízbe, két óra múlva mosd ki (nyúlj bele valamivel, dugj bele egy rongyot és forgasd vagy akármi, lehozza az is, ha ázott eleget), öblögesd, szárítsd, szagolj bele, és ha nincs ecetszaga, akkor mehet is vissza az állatnak.

2011. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát azért nekem nem megy olyan jól hogy állandóan újat vegyek. na meg minek ha nem muszáj?

ecet tényleg jó, kipróbáltam:)

2011. ápr. 9. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Ecettel tényleg csodákra leszel képes. Fogkefével is remekül ki lehet sikálni belülről, az itató fejét meg áztasd be fél órára ecetbe.
2011. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vízkövet nem szedem le sehogy, jól van az ott, mert attól nem csöpög. Amint leoldod róla, szerintem újra csöpögni kezd majd.

A kimosást üvegmosóval szoktam csinálni, csak sima vízzel, semmi vegyszer.

2011. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!