Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög ehet retket?

Hörcsög ehet retket?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Vízigény

A hörcsögök rendkívül szapora állatok, de élettartalmuk rövid. Átlagosan 3 évig élnek. Ezért is nagyon fontos, hogy kedvencünk minél fiatalabb - úgy 3-4 hetes - legyen, amikor hazavisszük. Ennyi idős korában megszelídíteni is sokkal könnyebb. Ha olyan állatot szeretnénk, amelyek békésen élnek egymás között, a hörcsögök nem jelentik éppen a legszerencsésebb választást. A legtöbb rágcsálóval ellentétben ugyanis kifejezetten magányos természetűek, így a kicsiknek elválasztás után azonnal elkülönített elhelyezést kell biztosítani. Még a pároztatásra szánt egyedeket is csak állandó felügyelet mellett eresszük össze, mert az állatok rendkívül agresszívnak bizonyulhatnak, és állandóan verekedni fognak, míg együtt vannak. A törpehörcsögök általában nyugodtabb jószágok, így együtt tarthatók elválasztás után is, de váratlan verekedések közöttük is gyakran kitörhetnek.

A hörcsögök etetése

Kis termetük ellenére végtelen étvágyúnak tűnhetnek. Ennek oka, hogy nemcsak azonnal fogyasztják a táplálékot, de pofazacskóikba is tömik csakúgy, mint vadonélő társaik. Éppen ezért nehéz elérni azt is, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzanak, hiszen kedvenc csemegéiket elfogyasztják, a többit pedig elrejtik szem elől. A megfelelő étrendet úgy alakíthatjuk ki, hogy a magvakat rendszeresen zöldfélékkel, gyümölcsökkel, sőt lisztkukacokkal egészítjük ki. Míg a nagyobb termetű fajok - így a szíriai aranyhörcsög és a kínai törpehörcsög - számára beválik az előre gyártott hörcsögtáplálék, az aprócska Phodopus a nagyobb táplálék darabokkal már nem tudnak megbirkózni, nem tudják azt pofazacskóikba tömködni. A legtöbb kisállat-kereskedésekben kapható kifejezetten törpehörcsögök számára előállított magkeverék. Olajos magvakat, például napraforgómagot vagy mogyorót csak kis mennyiségben adjunk, mivel ezek magas zsírtartalma a kedvencként tartott hörcsögök elhízásának elsődleges oka. A túlsúly pedig megrövidíthet az állat életét. A gabonafélék, például a köles, az előbbiekkel szemben főleg szénhidrátokból álnak, amelyekkel a hörcsögök anyagcseréje jóval könnyebben megbirkózik. Bizonyos táplálék-kiegészítők a fogak túlnövekedését akadályozzák meg. Számos rágcsálnivaló és finomság kapható a boltokban, de megkínálhatjuk kedvencünket kutyakeksszel is. Nem mérgező fák gallya, így egy darab almafaág vagy mogyoróvessző szintén kedvelt rágcsálnivalók. Ne felejtsük el azonban, hogy a gyümölcsfákat gyakran permetezik, ami veszélyes lehet kedvencünk egészségi állapotára.

A hörcsögök száraz és frisstáplálékoz egyaránt szívesen fogyasztanak. Számos zöldségfélét, így sárgarépát és zellert is adhatunk nekik.Hörcsögök számára készült magkeverék, zabbal, napraforgómaggal, kukoricapehellyel és aszalt gyümölcsökkel dúsítva.

2011. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bár a hörcsögök nem isznak sokat, ezek az önitatók friss ivóvizet biztosítanak számukra.

az a vízigény. bocsi :-)

az utolsó

2011. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ehet retket! Semmi baja nem lesz, én is adok nekik...
2011. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

megint én a kérdésedre a válsaz:

Zöldség és gyümölcsfélék : a hagyma, citrom, retek kivételével mindent megesznek.

2011. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó előtti tőlem etetheti ezt netről néztem ki állatorvos írta.

az első válaszoló

2011. ápr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


te is olvashatod, aztán dönts

szia

2011. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Én tapasztalatból írtam, már volt egy jó pár hörim, mindegyik ette néha...és mindegyik élt 2-3 évet. Soha nem volt semmi bajuk tőle...de ez csak az én véleményem...
2011. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kedves utolsó én sem azért írtam.volt 6hörim nekem is de retket nem adtam neki
2011. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi minden válaszolónak :))
2011. ápr. 10. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!