Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szabad nyuszinak a sárgarépa...

Szabad nyuszinak a sárgarépa zöld leveles részét adni? Nem rossz az neki?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

A nyuszik nem csak sárgarépát esznek, mint a mesékben:)

Persze, szabad neki zöldet adni, ezen kívül elég sok dolgot szeretnek még, (pl karalábé, káposztalevél, széna, saláta), füvet is kaphat, de csak tisztát és nem vizeset! Száraz kenyérrel szívesen koptatják a fogaikat is.. vettél neki egyébként nyúltápot?

2011. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerezz neki szénát. Azt muszáj neki enni, hogy jó legyen az emésztése.

Füvet, zöldséget csak keveset adj neki, mert könnyen hasmenése lesz.

2011. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
29%
Az én nyuszim nagyon szereti az almát, de a kedvence a búza...e mellett a diót is szereti, ha megtöröm neki (megpucolja magának)
2011. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Széna és friss víz folyamatosan legyen elérhető a nyuszi számára. A széna nélkülözhetetlen a fogak és az emésztőrendszer egészséges működéséhez, ivóvizét naponta cseréljük. Nyulainkat jó minőségű eleséggel etessük! Eleség vásárlásakor mindenféleképpen nézzük meg az összetételét. Kapható kifejezetten törpenyulak, ill. lakásban tartott nyulak számára összeállított komplett eledel is.

[link]

2011. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretik a nyuszik a sárgarépa zöldjét, az az egyik kedvencük, egyáltalán nem árt nekik.
2011. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Diót, káposztát, karalábét ne adj neki!

Ezeket nem is ehetik. Meg szerintem kenyeret se. :)

Én most fogom megkóstoltatni a sárgarépa zöldjét vele.

2017. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!