Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerettnék két aranyhörcsögöt...

Szerettnék két aranyhörcsögöt együtt tartani nem fognak később verekedni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Az aranyhörcsög erősen territoriális állat, csakis a párzás idejére tűrik meg egymást! Egyedül kell őket tartani, úgy érzik jól magukat.
2011. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
megvan rá az esély, hogy egyszer csak megutálják egymást még akkor is, ha előtte jóban voltak
2011. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem dzsungáriai van, és ahogy az előttem lévő hozzászóló írta, megutálták egymást...Pedig pár hónapig jól elvoltak. Nekem azt mondták a kereskedésben, hogy ha együtt nőnek fel (két hímről van szó) nem lesz gond. Hát lett..
2011. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A hörcsög nem társas állat. Ha egy alomból vannak se biztos, hogy nem fogják később egymást bántani, sőt...

Jól meg lesz egyedül, hidd el. Csak foglalkozz vele és szeretgesd! :)

2011. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöma válaszokat!

sokat segítettetek!

2011. ápr. 13. 14:20
 6/10 anonim válasza:
nekem is dzsungáriai törpehörcsögöm volt, de az aranyhörcsögökről is elég sokat olvastam/hallottam. Az a tapasztalatom, hogy két lány jobban elvan együtt, meg hát melyik élőlény szeret egyedül lenni? Szegényke nem elég, hogy kis területen unatkozva kell, hogy éljen, az élete nem áll másból, mint hogy eszik, alszik és rohangál, még legyen is egyedül? Lehet, túl állatbarát vagyok, de két lányt akartam venni, kiderült, hogy az egyik fiú, tök jól elvoltak, verekedtek is kicsit de nem komoly, lettek kishörik is... aztán a kb 10 hörcsögből (lett egy pár alomnyi) mindössze kettő volt akik nagyon nem bírták egymást, az egyiket elajándékoztuk, hogy ne legyen baj, de ha együtt nőnek fel, szerintem tarthatsz kettőt együtt, csak ne két fiút.
2011. ápr. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez így kedves és szép, de azt ugye tudod hogy testvérpártól egészségtelen és ideggyenge kölykök születnek? :/ Persze ez előfordul véletlenül, de több alom is?

És hogy melyik állat szeret egyedül lenni? A hörcsög! A természetben is egyedül élnek és nagyon védik a területüket, fajtársaival agresszíven lépnek fel.

Sajnos a sokszor együtt nevelkedett hörcsögök és megölhetik, megsebesíthetik egymást akár egy hónap vagy egy év elteltével is alakulhat így. De nem éri meg kockáztatni. Ők imádnivaló pihepuha kis vattacsomók és persze hogy a legjobbat akarjuk nekik, de akkor tartsuk tiszteletben a természetes szokásaikat.

2011. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!!! :)
2011. ápr. 26. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm két lányt tartott együtt, és azt mondta, hogy az egyik leharapta a másik lábujját. Nem tudom, hogy ez igaz-e, de annyi biztos, hogy sajna a hörcsögök nem jönnek ki egymással.

Ha valamiből kettőt szeretnél, akkor javaslom a tengerimalacot! Ők társas lények, egyedül nem jó nekik, és nagyon barátságosak! :) Sőt okosabbak és ragaszkodóbbak a hörcsögnél! :)

2011. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha két hím-et raksz egy ketrecbe akkor ők fognak verekedni,.

De ha két nőstényt akkor nem de amikor először látják egymást akkor talán-talán de nem biztos. De ha két him van egy helyen akkor valamelyik meg akarja mutatni, hogy ki az úr a háznál és ezért bunyóznak.

2011. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!