Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 nőstény tengerimalacot...

2 nőstény tengerimalacot tarthatok egy ketrecben?

Figyelt kérdés

Akkor tarthatok ha testvérek, és ha nem? És milyen méretben kell a ketrec 2 tengerimalacnak? A tengerimalac megeszi a pella tápot? Állatkereskedésekben lehet venni fajtatiszta tengerimalacot? Tudtok valamilyen tápot ajánlani amiben van megfelelő C vitamin? Hány napota kell tisztítani a ketrecet, kicserélni a forgácsot? Melyik forgács a legjobb a fenyő vagy pedig a fa? Ha 2 tengerimalacom van 2 házikót vegyek amiben elbújhatnak? Mindennap kell adnom nekik valamilyen zöldséget, gyümölcsöt? És ha 1 tengerimalacom van milyen méretben kell a ketrec? A ketrec egyik sarkában alakítsak ki egy kis "wc" -t vagy haddjam, hogy a forgácsra...?

Sajnálom, hogy ennyi kérdésem van, de hamarosan a szülinapomra kapok egy vagy kettő tengerimalacot és még annyi kérdésem lenne, tapasztalatlan vagyok.

Válaszaitokat is előre köszönöm!


2009. márc. 3. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,ha tesók,vagy már összeszoktak,akkor tarthatod őket együtt.Két nagyobb egymásnak vadidegen malac verekszik.

Jó megoldás az is,ha az egyik kb.féléves,a másik pedig pici,5-6hetes.Akkor tutira szeretni fogják egymást.Kezdetben rivalizálnak kicsit,mert eldől,hogy ki lesz a vezér.A nagyobbik fog az lenni.

Két malacnak 85x60-asnál kisebb ketrece ne legyen.Ez a minimum.Nekem egy malac is ekkorában van.

Ha nagyobb a ketrec ettől,az csak jó,mert a malacnak fontos a mozgás,az ugrálás.Imádnak szabadon szaladgálni a szobában is.Naponta egyszer ajánlatos kivenni őket,hogy szokjanak meg téged.Ez lassú folyamat lesz,készülj fel,de mindenáron megéri a szelídítés.Nekem fél év volt,másnak egy év is eltelik,amire nagyon szelíd lesz.Amikor kiveszed,kedveskedj neki finomságokkal-akkor így kellemes élményhez köti.A kivétel ellen tiltakozni fog,de ez ne vegye el a kedved.A ketrec egyik sarkába tehetsz wc-t,de csak 80-90%-ban fog beleüríteni,mert ilyen a természetük.Már az előny,ha legalább belepisil-mert azt általában egy helyre csinálja.Takarítani változó,mennyi időnként kell.Én 4 naponta szoktam,mert a szobámban van a ketrec/megelőzöm,ne legyen büdi/.Ha máshol tartod,nem ott,ahol alszol,4-7naponként kell újraalmozni.A gyantás fenyőforgács nem a legjobb a malac számára,pedig az illata jó,meg minden-csak a gyanta neki nem a legegészségesebb.Sima faforgács megfelel.

Házikót ne vegyél,mert annál jobb,ha megszoknak,mindig látnak-és nem tudnak elbújni.Függőágyat csinálj nekik,mert azt nagyon szeretik,az enyém mindig abban alszik.Ha nagyon fél,be tud alá bújni is-tehát nem kell házikó.

A pella tápot megeszi,ha rá van szoktatva,spec.válogatásra hajlamosak,az én malacom soha nem enné meg-mert válogat.A mostani malacok szerintem már nem ezen vannak felnevelve,vannak jó tápok-olcsón.

Ajánlom a Vitakraft-Emotiont,és a Prestige Versele-Laga-t.

Ezek jó tápok,és van bennük C-vitamin.

Teljesen fajtatisztát kereskedésben nem találsz,de gyönyörű keverékek vannak ott.

Tálkából vegyél mindegyiknek külön,ne veszekedjenek a kaján.Itatóból elég egy nagyobb.Víz mindig legyen előttük,nagyon fontos-nekik is van veséjük ugyanúgy,tehát kell inniuk.Egy malac napi 50-100ml-t iszik.

Minden reggel és este kell nekik adni gyümit,zöldséget.Arra figyelj,ne permetezett legyen,mert attól meghalhatnak,a salátát főleg kerüld el,mert az nagyon sok mérget raktároz el.

Bocs,hogy sokat írtam,de válaszolni akartam mindenre,de még tuti sok kérdés fel fog benned merülni.

Olvasgasd a tengericoci.hu oldalt,nagyon hasznos.

Üdv!

2009. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a felnőtt nőtényekkel sem volt bajom, hamar leharcolták a rangsort. Bár a harc elkerüléséhez valóban fiatal vagy különböző korú állatok kellenek. (mindegy hogy testvérek-e)

A Pella tápot nem ismerem, én hasonló kifejezésként a pelletált tápokat ismerem.


Az én malacaim tápkeveréket esznek, amiben van pelletált takarmány, búzapehely, borsópehely,zab,kifilézett és szárított csipkebogyó, szárított petrezselyem, és lucerna pellet.


A malactartással, és takarítással szelidítéssel egyet értek az előttem szólóval, bár nekem sosem tartott olyan sokáig egy coci magamhoz édesgetése. ezek szerint szererencsém volt. :)


A házikó viszont jó kérdés. az igaz, hogy jobban megszoknak ha nincs benn, de én házas szelidítést alkalmazom. szóval én mindig teszek be nekik házat. ha kismérető a ház, vagy egy kijárata van, akkor a malacok számának megfelelő házat teszek be, de manapság foglalkozom malacházkészítéssel(hobbiból), így megfelelően ki tudom alakítani a szükséges méreteket és kijáratokat.


Az én malacaim nagy ívben le..sajnálták a WC-t, oda mentek is meg nem is. nem láttam túl sok eltérést, így inkább kivettem...:(


A kereskedésekben fajtatiszta malacot elvétve, de lehet találni, mert egy megunt cocit nem mindig új gazdihoz visznek, hanem csak beadhatják akármilyen korban is.


Egy jó tanács. ha a boltokban kiírt "fajtatiszta" malacokat megvennéd 3-4000ért, akkor inkább ajánlom figyelmedbe a tenyésztőket. legtöbbjük hasonló áron adja a kismalacait. akkor ajánlom a boltban való vásárlást, ha nincs tenyésztő a közelben, vagy beleszerettél valamelyikbe, esetleg ki akarod őt menteni onnan, és otthont adnál neki.


A gyümölccsel pedig csak csínján. a kereskedések ritkán fizetnek arra hogy zöldséget ehessen az állat, ezért csak lassan pár vékony szelettel kezd, és addig növeld amíg azt a mennyiséget nem probléma rendszeresen előteremtened.

ja, és a szénáról sose feledkezz meg. aranyszabály, hogy széna és víz mindig legyen az orra előtt.


sok sikert a cocikhoz!

2009. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy a malackák csapatos lények, mindenképpen érdemes kettőt venni belőlük! Ha a kereskedésben együtt voltak, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne otthon, sőt sanszosan tesók.

A C vitamint én tablettában vettem és porítva almára szórtam, nem bíztam a tápokban, hiszen ha a felét otthagyja, már nem eszi meg a kellő mennyiséget, a C vitamint amúgy sem lehet túladagolni (a tudomány mai állása szerint :)), a széna meg nagyon fontos, ahogy előttem már mondták. Nyáron majd szedhetsz nekik lóherét, tyúkhúrt, de csak olyan helyről, ahol nem jár autó, és mielőtt odaaadod, fonnyasztani kell egy-két napig, nehogy felfúvódjanak miatta.

A wc-t nem fogják használni szerintem, nálam sosem törődtek vele, hol is végzik a dolgukat, emiatt aztán elég gyakran kell őket almozni, 2-3 naponta is. Házikóból lehet, hogy elég egy, attól függ, mennyire kedvelik egymást, mert ha tesók, valószínűleg inkább összebújnak majd. Puha faforgácsot vegyél majd, de hallottam olyanról is, aki asztalossal egyezkedett, és zsákban hozta el tőle a forgácsot...

Nálunk nem ittak vizet - belegyalogoltak, felborították, az itatót meg nem tanuilták meg kezelni -, így sok gyümölccsel pótoltuk a folyadékigányüket. Vigyázni kell, ahogy mondták is előttem, hogy mindent fokozatosan vezess be, jó, ha előtte a kereskedésben kikérdezed az előadókat, mit kaptak enni és mennyit, és ennek alapján szép lassan változtatsz az étrendjükön.

2009. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a vláaszokat! nagyon megtetszett a koronás cocifajta, olyan cuki :) nem tudtok valamilyen jó tenyésztőt mondjuk Kisvárda vagy Nyíregyháza közelében? :)
2009. márc. 4. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:
www.expressz.hu nézz körül itt sok az eladó tengerimalac!
2009. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!