Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen zöldséggel érdemes...

Milyen zöldséggel érdemes kezdeni kisnyuszinál a rászoktatást? És mennyit adhatok neki elsőre?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gyermekláncfű levelét szoktam nekik adni. Azt imádják. Meg tyúkhúrt (hivatalos nevét nem ismerem).

Mennyire kisnyuszi a kisnyuszi?

Ha az anyának adok enni, akkor a kicsik is odamennek és eszegetik a füvet, de soha nem szoktam neki kimérni.

Később, amikor már tápot is esznek, meg füvet is, szoktam nekik bedobni egy jó marékkal.

Amikor már nem kell nekik, akkor azt úgyis összetapossák.

Csak arra kell vigyázni, hogy a fű ne legyen vizes.

2011. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hobbi, szobanyulakra vonatkozóan:

3 hónapos kor előtt szigorúan csak tápot+ szénát ehet a nyuszi! ( + víz)

Utána kis darab fehérrépa, másnap kis darab paprika, zellerszár, így tovább, majd fokozatosan emelni az adagokat.

2011. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kezd gyermekláncfűvel, akár répazölddel :)
2011. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
a gyermekláncfűvel az a gond hogy nehéz teljesen tisztát találni, mert pl ahol kutyát sétáltatnak ott már nem ajánlatos szedni, sem ott ahol autó út van. nekem állatorvos a répát és almát mondta ( mag nélkül természetesen)
2011. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi is pitypanglevéllel kezdtük, szerencsére elég sok nálunk a tiszta terület


valóban, 3 hónapos kora előtt nem szokás, nem jó neki zöldséget adni, utána is csak fokozatosan (figyelni kell a székletét)


de szárítottan már adhatsz neki dolgokat, külön nyulak számára szoktak pl. gyógyfüveket forgalmazni...persze ebből is csak keveset

2011. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!