Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár napja kaptam két kis...

-szandi9704- kérdése:

Pár napja kaptam két kis nyuszit és nem igazán tudom, hogy-hogy kell nevelni és hogy mit adhatok neki enni. Azt viszont halottam, hogy fát kell berakni a ketrecébe hogy koptassák a fogait EZ IGAZ? Kérlek adjatok pár tippet.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kinn vannak ketrecben? Vagy benn, lakásban?

[link]

[link]

2011. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

A nyuszi ketrecét nyugodt, a család életétől nem teljesen elzárt, huzattól és hőforrástól mentes részén helyezzük el a lakásnak, és naponta 2-3 órára engedjük szabadon, hogy kedvére futkározhasson.

A ketrecen kívül szükség lesz:



*


etetőtálra

*


itatóra

*


szénatartóra

*


toalettre

*


alomra

*


kis házikóra vagy odúra

*


speciális karomvágó ollóra

*


szőrkefére

*


jó minőségű szénára

*


minőségi nyúltápra

*


nyalósóra

*


mészkő- vagy kalciumkockára

*


friss zöldfélére.

2011. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lényeg, hoyg szénája legyen! Ez nagyon fontos a nyulaknak. Minden nap. Az emésztése úgy jó. Kérhetsz állattartótól, de lehet vásárolni kisállatboltban zacskóban is. Vagy vágsz füvet(nem szennyezettet, és megszárítod, de az egy kis idő, addig is kéne az emésztése miatt.

És adj friss zöldet, és kukoricát, búzát...

2011. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennél kevesebb dologgal is lehet tartani, ezek extrák és a hiányába nem halnak bele a nyulak!!!

Mindenképp a forgács mellé legyen neki szénája!A széna alomnak is szolgál és ételnek is. Nem fontos, hogy rácsban legyen, ráteheted magára a forgácsra is.(igaz nekem tengerimalacon van, de imád olyankor a széna alatt bujkálni, és neki is fontos eleség a széna:))

A ketrec legalább legyen egy méter hosszú!Bár két nyuszinak az is kevés lesz. Mindenképp legyen benne házikó ahova elbújhat,etető,itató. Fogkoptatónak tehetsz be neki fát is, pl gyümölcsfák ága, fűzfaág, a lényeg,hogy ne legyen permetezett,de van a boltban külön fogkoptató is. Tavasszal,nyáron szedhetsz neki füvet, azt is nagyon szereti,csak ne legyen nagyon friss!:) Nyúlwc meg felesleges akkor, ha nem akarod hosszabb időre szobába engedni és rászoktatni, hogy oda piszkítson.

Remélem segítettem:)

2011. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!