Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb. mennyibe kerül egy patkány...

Kb. mennyibe kerül egy patkány tartása havonta?

Figyelt kérdés
Eleség, hetente alom csere, stb.
2011. ápr. 20. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, amerre én lakok ott a forgács csomagja 200ft kb. Ha hetetne egyszer kitakarítod, nem is biztos hogy kell az egész csomag akkor lehet 2 hétre is elég.

A kaja nekik kb 400-500 ft ez elég egy ideig. Víz ugye vana csapban is :) meg otthoni gyümölcsökből zöldségekből is adni kell időnként neki.

2011. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
2ik válaszoló vagyok, az első aki szerint ne tarts patkányt, szerintem az édes anyjának mondja meg, hogy mit tartson ugyan is nem ez volt a kérdése a kérdezőnek!
2011. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő. Szívesen tartanék kutyát cicát, ha lenne kedvem azzal kínozni, hogy egy nyamvadt lakásban tartom. De nincs. Jelenleg az otthonomtól 200 km-re lakom albérletben, otthon hatalmas kert van három macskával, három kutyával. Itt azonban az egyetem mellett nem lenne időm arra, hogy egy kutyát naponta órákat sétáltassak, és a főbérlőm sem díjazná, ellenben az állatokhoz hozzá vagyok szokva (tengerimalacom is volt otthon, még gyerekként), és a rágcsálókra rábólintott. De köszi nemlétező kérdésre adott választ.


Második válaszoló: köszönöm, igen, tudom, hogy kell nekik gyümölcs-zöldség is, sok oldalt olvasgatok a tartásukról, nem csak úgy látatlanban szeretnék belevágni. :) Csak érdekelne hogy saccra mennyi lehet havonta, szerintem max. 2-3 ezerből kijön.

2011. ápr. 20. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, 2-3 ezerből bőven kijön még 2 is. Persze bele kell kalkulálni a kezdőfelszerelést, ami nagyobb összeg, és az esetleges állatorvosi költségeket (amire jó esetben nincs szükség), de alapvetően nem egy nagy költségvetésű állatka. :)
2011. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem sok állatom van, így sokat kell takarítanom is. Van 2 patim egy ketrecben, 3-3 táncolóegerem 2 terráriumban, egy höri egy kisebb ketrecben és további 4 egérke egy nagyobb ketrecben. Ehhez 1,5 zacskó csutkaalmot és 2 zacskó forgácsot használok. A csutkaalom megfogja a szagokat, így elég 2 hetente takarítanom.

A csutkaalom zacskóját 680-ért veszem, a forgács zacskóját 220-ért.

Etetésnél egy fém dobozba keverek különféle magokat (szotyi, köles, fénymag... ) ami kitart kb egy hónapig, úgy, hogy minden állatkám ezt eszi.

Mondjuk ha alapul vennék egy patkánytápos előre kevert tápot, és ahhoz adok fénymagot és kölest, akkor:

590 a patitáp, + 170 egy zacsi pintytáp + 200 egy zacsi fénymag.

A víz "ingyen van". Zöldet adhatsz nekik a sajátodból (almacsutka, paprikacsutka, saláta külső levele, kígyóuborka pucolt héja, répa héja...), vagy kérhetsz zöldségestől, ha jóban vagy vele. Pl karalábélevelet... Illetve néha lehet nekik adni "csemegét" is, mondjuk pörkölt vagy húsleves után a csirkecsontot szívesen lecsupaszítják, a tejfölös dobozt szívesen kinyalogatják... Stb... De ha nem gond, hogy költesz rá, akkor fehérjének adhatsz nekik gyászbogárlárvát (én 20 Ft-ért veszem darabját), vagy kicsit drágább a jutalomfalat, aminek 450 zacsija. Nálam egy zacskónyi kitart akár fél évig is, mert ez tényleg jutalomfalat, ilyet kb hetente adok nekik.

És még egy fontos dolog van, a fogkoptató. Az enyémeim egy nap alatt ledarálnak egy rudat, ami kicsit sok nekem is... Egy doboz rudat (kanáris vagy hullámos papagájos csőrkoptató) 260ért veszek, ebben 2 db rúd van. Patiknak azonban ennél kicsit nagyobbat veszek néha, ez 700 Ft egy doboz, 2 rúd van benne. Olcsóbban megoldható 150 Ft-os "pogácsával", ami szintén mézzel összeragasztott magokat tartalmaz. Vagy simán beteszel nekik valamilyen gyümölcsfa ágat.

Most nem jut több eszembe... :)

2011. ápr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. ápr. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!