Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak nagyon nagy a...

Judit0121 kérdése:

A nyuszimnak nagyon nagy a foga és félek hogy bele fog pusztulni. Mit tudok vele csinálni? Ha elviszem állatorvoshoz hogy lecsiszolja neki az mennyibe kerülhet kb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
fel kell hívni telefonon, és megkérdezni. Te is megteheted.
2011. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

a doki le fog vágni/csiszolni a fogából, mást nem tud vele csinálni

az árat a dokitól kell megkérdezni, nagyon eltérőek az árak a különböző dokiknál

2011. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mármint énis lecsiszolhatom neki? Mert fát hiába rakok be neki azt nem rágja még akkor sem ha más kaját nem adok neki :S Kukoricával próbálkoztam még de sajna az sem volt valami jó.
2011. ápr. 21. 16:42
 4/17 anonim ***** válasza:

Jaj nem szabad, te nehogy nekiállj otthon!!!! Komolyan!! Ez egy roppant kényes beavatkozás amit még az állatorvosok sem tudnak mindig jól elvégezni, ezen kívül a nyúlnak is nagyon megterhelő és fájdalmas ezért bódításban szokták csinálni. Gyakran fordul elő harapási rendellenesség az össze-vissza szaporított, génhibás nyusziknál. Ilyenkor hiába rágnak sokat szegények, rosszul illeszkedik a foguk és nem kopik megfelelően. Egy ismerősöm kis nyusziját emiatt kellett elaltatni.:(

Nem tudom mennyibe kerül, nagy szórások lehetnek ezért érdemes több rendelőt is felhívni és megkérdezni. De én a helyedben nyuszihoz értő orvoshoz vinném mert mint írtam ez nagyon kényes művelet.

2011. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja és kukoricát ne adj neki mert nem tesz jót a nyúlnak, a benne levő keményítő miatt!
2011. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kéne vinni, otthon ne nyúlj hozzá.
2011. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az állatorvos le fogja vágni neki, ha "csak" ennyi a baj, abba nem pusztulhat bele. Ha nem szabályos a fogállása, akkor az nagyobb gond, de vágással lehet segíteni azon is.

Mindig kell neki korlátlan széna hogy koptathassa a fogait, lehet neki venni fogkoptatót, vagy betenni faágakat.

Annyira nem lehet vészes ez a kezelés anyagilag, nekem nem volt még ilyen, orvostól kell kérdezni.

2011. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Van bent neki fa de nem akarja rágni :S fogkoptató is volt neki de azt sem használta sajnos
2011. ápr. 21. 17:10
 9/17 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy minél előbb vidd el dokihoz
2011. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És szénát kap minden nap??? Az számára a legfőbb fogkoptató!


Te meg nehogy nekiállj otthon körömreszelővel meg kisollóval a fogának, ennyire csak szereted szerencsétlent!

2011. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!