Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac tudja mit...

A tengerimalac tudja mit ehet, és mit nem, hogyha kirakom a kertbe legelélszni?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sokféle fű nő a kertünkben, nem tudom eheti-e mindegyiket. De van aki azt mondta, tudja a malac mit ehet. Biztos ez? A másik.. Mindenhol az van, hogy mindig legyen széna a malac előtt. Az enyémek addig eszik a szénát, amíg van. Képesek órákig szénázni, nem tartalékolnak- Nem akarom túletetni őket :)
2011. ápr. 21. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Aranyosak, de annyira nem intelligensek, így szerintem nem tudják.
2011. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne rakd ki felügyelet nélkül.
2011. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A tengerimalacnak nincs olyan, hogy túl sok széna... Jó, ha mindig van előtte, az tesz jót a fogainak is, C-vitamint is tartalmaz, amire nagy szüksége van. Én a helyedben nem tenném ki így a kertbe, ha ennyiféle növény van ott. Én csak olyan helyre szoktam, ahol csak fű van és max. lóhere, azt nagyon szeretik. De persze el kell őket rendesen keríteni, bár ezt gondolom te is tudod. :)
2011. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kis elkerített részen vannak a kertben, de nem csak pázsitfű nő, hanem gazok is, pitypangok, stb...

Tudom, hogy nem túl intelligensek, de azért az elég alap egy állatnál, hogy tudja mi jó neki. Szülést is ösztönösen tökéletesen elintézik.

De hát ki tudja milyen ösztönök vesztek ki ezekből a tenyésztett malacokból.

2011. ápr. 21. 21:52
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
Az állatok nem ismerik fel automatikusan a mérgező növényeket! Sok faj felismeri ösztönből a természetes élőhelyén található gyakori mérgező növényeket, vagy éppen megtanulják a többitől, és elkerülik őket. A tengerimalac Peruból származik, semmi alapja nincs felismerni a magyar növényeket. Ami rossz ízű, azt nem eszi meg, de nem minden rossz ízű, ami veszélyes. Fogjál egy kis növényhatározót, és egyenként határozz be minden növényt, amihez csak hozzáférhet. Csak így biztos a dolog. A gyöngyvirág levelétől sok kisállat elpusztult már például.
2011. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen állat nem tudja magától, hogy mit ehet és mit nem. Lehet, hogy ha kiraknád a dél-amerikai esőerdőbe, ott eligazodna, mert benne van még ösztönből, hogy mit ehet és mit nem, de az itteni növényekkel biztos nincs képben. Aminek szar íze van, azt majd nem eszi meg, a többit meg igen. De szerintem nincs olyan sok veszélyes dolog egy átlagos kertben, hogy baja lehetne.
2011. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, szerintem kérdezz meg egy állatorvost, és/vagy egy-két tenyésztőt, ők biztos jobban képben vannak ezekkel a dolgokkal.
2011. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 23. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!