Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla tartók! Egyedül...

Csincsilla tartók! Egyedül vagy párban tartjátok a csinjeiteket? Mennyire kezesek? Honnan vannak? Érdemes belefogni? Van csincsilla menhely?

Figyelt kérdés
Előre is köszi! ;)
2011. ápr. 21. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én anno párban kaptam a csincsilláimat, de a lány vemhes lett, és sajnos elpusztult, mert megrepedt a kis méhe. A fiú egyedül maradt, és láttam rajta, hogy egyre szomorúbb, egyre zárkózottabb, úgyhogy nekiálltam keresni neki egy kis társat. Szerencsém volt, mert találtam egy nagyon aranyos kis hím csincsillát egy helyi állatkereskedésben, vittem is neki azonnal haza. Eleinte ágaskodtak egymásra, rájuk szóltam, hogy nincs balhé, mindketten elvonultak duzzogni egy-egy sarokba, aztán másnap már összebújva aludtak. :) Úgy tudom, és úgy is tapasztalom, hogy kell nekik a társ. Az én kis kedvenceim nagyon kézhez vannak szokva, tűrik, hogy megfogjam, simogassam, szeretgessem őket, ha már nagyon unják, akkor "csípnek meg" egy kicsit, de nem fájdalmasan, épp hogy csak ijesztgetni akarnak. Csincsilla menhelyről még nem hallottam, pedig lenne szerintem értelme, sokan akarnak megválni felesleges állataiktól, mások pedig nagyon szeretnének, csak nincs rá pénzük. Én úgy gondolom, érdemes tartani őket, havi három ezer forintnál többet nem kell rájuk költeni, szerintem még így is sokat mondtam, mert 500 Ft körül van a kiló homok, 5-600 a széna, 600 a táp, és ha havonta ezekből veszel dupla adagot, az bőven elég még sok is. Nagyon dekoratív, érdeklődő, aranyos kis bohócok, nálunk most az udvaron van a ketrecük, nagyon jól érzik kint magukat, télen vannak bent a lakásban, estére el vannak olyankor zárva a fürdőszobába, mert éjszakai életet élnek. :)

2011. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Párban kell őket tartani. Tökéletesen megvan együtt 2 hím vagy 2 nőstény is, sőt, úgymond sokkal "szerencsésebb" azonos neműeket tartani, ha nem akarsz komolyabban foglalkozni a tenyésztésükkel, mert elég macerás. Én 2 lányt vettem hobbitenyésztőtől, most 3 évesek. Szelídek, de nem kimondottan szeretik, ha fogdosom, simogatom őket, de a nyakukat szeretik vakartatni, és ha ki vannak engedve, rajtam ugrálnak. (a legtöbb csincsillánál egyébként erre kell számítani. Mármint, hogy általában nem szeretik, max. elviselik egy ideig :D ha gyömiszkélik őket.) Nagyon jópofa, mókás állatkák. :) Kimondott "csincsillamenhely" nincsen, de a rágcsálómentőknél (www.ragcsamentok.hu) szoktak néha lenni csinek.
2011. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!