Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy is van a nyulak oltása?

Hogy is van a nyulak oltása?

Figyelt kérdés

Muszáj elvinnem állatorvoshoz? Itt pesten az 5000 ft, ha ránéznek az állatra...

Nem lehet valahogy a legolcsóbban elrendezni az oltásait?


2011. ápr. 22. 13:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1732907-k..


Itt írja valaki, hogy én is beadhatom neki. Most ez tényleg igaz?:/

Mennyire lehet nehéz beoltani? És hol vehetném meg?


Segítsetek találni egy megoldást, mert egyre több szúnyog van és nagyon féltem a nyuszimat, apukámtól pedig nem merek pénzt kérni.. :( 1500 ft-ot még ki tudok adni, de 3500-at már nem :( Ráadásul 2 nyuszink van..

2011. ápr. 22. 13:25
 2/17 anonim válasza:
Van olyan doki, aki úgy olt, hogy előbb felírja receptre az oltást, neked meg egy állatpatikában ki kell váltanod és visszamenned vele. Én nem merném beadni a nyulaimnak, de esetleg ha alaposan utána olvasol, hogyan kell oltani...de nem ajánlom!
2011. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Lehet veszélye annak, ha rosszul oltom be?:S
2011. ápr. 22. 13:31
 4/17 A kérdező kommentje:
És ha receptet ad úgy mennyibe kerül?
2011. ápr. 22. 13:32
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát, biztosan el lehet rontani, hiszen az embrei oltásoknáél is meg van, hogy van, amelyiket izomba, másikat érbe, zsírba kell adni (remélem, nem mondok hülyeséget), szóval náluk is biztosan van ilyen megkötés, amit nem hinném, hogy egy átlag ember eltalál.

Szóval mindenképpen inkább doki adja be. Menj el melózni, vagy nem tudom. Esetleg most húsvétra a rokonoktól kérj pénzt ajándékba (még azt is elmondhatod, hogy állatorvoshoz kell, így szerintem szívesebben is fogják adni). Ja, talán ez lenne a legjobb ötlet.

2011. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem jönnek rokonok, sehonnan nem tudok most szerezni...

Meg az a baj, hogy apukám kiakadna ha hallaná, hogy 3000 ft körül van az oltásuk... Elég skót pedig sok pénzünk van :(

2011. ápr. 22. 13:38
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Most komolyan, mit vársz???

Oltás az oltás, ember! Most komolyan, inkább legyen beteg a nyúl? Vagy te akarod szakszerűtlenül beadni neki, aztán véletlenül rossz helyet találsz el, és elfertőződik, és azzal kell menni az állatorvoshoz, ami talán drágább is. Most gondolj bele. Veszel olcsóbban egyet, rosszul csinálod, elfertőződik, orvos. Vagy orvos, jól beadja, és annyi.

Ha ennyi minden függ a pénztől, miért tartasz nyulat?? Nehogy azt hidd, hogy nem annyira költséges mint egy kutya!

2011. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kössz ezt a normális hangvételű kommentet, de tényleg...
2011. ápr. 22. 14:21
 9/17 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne add be neki te, nagyon igaza van annak a hozzászólónak, aki azt írta, hogy különböző oltásokat különböző helyekre kell beadni. Azt hiszem a nyuszioltást izomba kell adni, de a doki bácsi is tapogatja egy darabig a helyet, amit kinézett magának, mielőtt szúr. És bizony MilkyWay indulatos válaszának is van alapja. Az állat sajnos költségekkel jár. Étel, felszerelés, alom, orvos. Ezt a nyuszivásárlás előtt kellett volna megbeszélned a szüleiddel, hogy világos legyen, mit tudnak anyagiakban vállalni a kedvencedért. Az nem oké, hogy megveszitek a nyuszikat, de a költségeket meg nem állja senki. Talán próbálj meg azzal érvelni, hogy pénzbe kerültek a nyuszik, nagy költség a felszerelés, amit már mind megvettetek. Ha egy hónap múlva meghalnak, mert nem kaptak oltást, pocsékba ment az a sok pénz. Gyakorlatias szülőknek ezt meg kell érteni!
2011. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Felhívtam a közeli állatorvost és 2x1500 ft lesz az oltása. Ez belefér, szóval jövőhéten megyek is oltatni a nyuszimat :)
2011. ápr. 22. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!