Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a baja? Kb.4-5 napja...

Mi lehet a baja? Kb.4-5 napja vettem egy nyuszit,1-2hónapos lehet, és tegnapig tök jól elvolt, de tegnap óta alig eszik, nem olyan élénk mint eddig volt, szinte csak fekszik egész nap.

Figyelt kérdés

A fülei normál esetben ugye felállnak de egy napja igy lekonyulnak sőt az egyik igy átment a másik oldalra, szoval nem áll a normális helyén. Remélem érthető, ja és az olyan válaszolok kiméljenek akik csak azt tudják mondani hogy:" vidd el dokihoz, minek az ilyen embernek állat..stb.."

Ha estig nem javul elviszem az állatkórházba, ugyanis szombat van és ahova szoktunk járni az már zárva van.


2011. ápr. 23. 11:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hol tartod a nyuszidat? Lehet megcsípte a szúnyog és azért ilyen. MIvel eteted? VAgy lehet hogy szimplán csak melege van.. az enyém is szokott ilyet csinálni, ha este sem fog enni amikor már lehül az idő akkor komolyabb baja lehet... Tegyél neki be friss vizet, hátha iszik belőle..
2011. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lakásban van szabadon jár-kel, füvet kap enni, salátát, száraz tápot, szárított kenyeret, vize az mindig friss és inkább iszik mint eszik. Adtam még neki répát meg paprikát de azt nem eszi. Egyik ismerősöm szerint felfázott, mert a fürdőszobában csempe van és tegnap végig ott kuksolt..
2011. ápr. 23. 12:13
 3/12 anonim válasza:
Hát a nyulak nenagyon szoktak felfázni, nekem a nyuszim kint töltötte a telet is egy hatalmas ketrecben, annyi hogy az ólja tele volt szénával. (vicces volt amikor csak a feje látszott ki a széna közül).. Figyeld meg hogy nem e folyik az orra, vagy nem hapcizik e ha nem akkor valószínüleg nem megfázás.. Nem lehet hogy túletetted? akkor is szoktak így viselkedni. Ha holnara nem lesz jobban, akkor valami komolyabb baja lehet..
2011. ápr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most már a széklete is kezd folyós lenni, eddig szépen bogyózott, most már hígabbat kakil.
2011. ápr. 23. 12:19
 5/12 A kérdező kommentje:
amugy nem hiszem hogy túl etettem, eddig normálisan evett mostmeg pont hogy alig eszik.
2011. ápr. 23. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:
egy orvos biztos megmondja a választ
2011. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A sok zöldtől kakil folyósat.. Én is bele estem anno ebbe a hbába, a nyuszi nem nagyon tud mértéket tartani... Vegyél el tőle minden zöldséget és csak száraz tápot vagy kenyeret adj neki(a kenyér nagyon száraz legyen). A sok zöldtöl kezd menni a hasa, a nyuszik abba el is pusztulhatnak, vigyázz vele..
2011. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a nyuszi mégcsak 1-2 hónapos az nagy baj.Olyankor még az anyja mellett a helye.

Három hónapos kor alatt tilos zöldség,gyümölcs,fű stb. Csak széna és száraztáp.És a kenyér is tilos.Mielőtt belevágtál a nyuszizásba utána olvashattál volna a dolgoknak...

2011. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szénát egyen szénával, meg reggel este egy kis marék nyuszitápot...

nagyon fiatal még, te meg össze-vissza eteted :S nem csoda, hogy megy a hasa szegénynek...

[link]

6 hetesen szokták elválasztani őket az anyukájuktól :((

nem kell neki kenyeret sem adni, még szárazon sem, semmi szükség rá, azonkívül nem is nyuszinak való...

[link]

2011. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak van igaza, teljes mértékben. Fogadd meg a tanácsait, gyakorlott nyulas vagyok, én is ezt írnám.
2011. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!