Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát? Mit kell tudni...

Csincsillát? Mit kell tudni róla ha tartani szeretném? És ha tudtok mondjatok személyes tapasztalatokat is lécci! Ja és megbízható hobbi tenyésztőt is!

Figyelt kérdés
Köszike!:)
2011. ápr. 23. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: Minél kissebben kerül hozzád annál jobb. Nagyon barátságosak, kedvesek, érdeklődőek. Én annó eleinte csak 1-et tartottam, de olyan mintha unatkozott volna, úgyhogy lett mellé egy másik. Mikor már nagy, akkor nehezen lehet egy másik idegen csint hozzászoktatni, de nem lehetetlen. A meleget nem nagyon bírják, így nyáron kell valami hűvös hely. A hideggel semmi bajuk, de a huzat nem tesz jót nekik. Kell valami amit folyamatosan rágcsálhat, mert ha túlnő a foga, nem kopik, akkor nem tud enni és elpusztul. Vigyázni kell, hogy a ketrecbe ne kerüljön be semmi amit megrághat és lenyelhet. A ketrec közeléből is be tudja húzni. Éjszakai állatok, így akkor sokat zörögnek. Ki lehet őket engedni a lakásba, de figyelni kell rájuk nehogy bajuk legyen. Esznek magokat, zöldséget, gyümölcsöt, édességet is, de az nem tesz jót nekik. Lehet sétáltatni őket pici hámmal és pórázzal. Sajna tenyésztőt nem tudok írni, ha pár hónappal elöbb írsz akkor nekem is voltak picik és szívesen odaajándékoztam volna.
2011. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Google a barátod, olvasgass sokat. Az is személyes tapasztalat, nem csak ránéztek az állatra és írtak róla valamit :)
2011. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagy ketrec kell neki, minimum 0,5nm alapterület és kb. 1m magasság. Így is naponta minimum fél órát ki kell engedni szaladgálni, amihez csinbiztossá kell tenni a lakást (vezetékek, maga helyek, stb.)Fő tápláléka a csincsillatáp, a legjobb a tenyésztáp. Párban kell tartani, mert egyedül depressziós lesz. Két azonos neműt jacaslok, teljesen jól megvannak egymással, nincs gond pótketreccel, esetleges szülési gondokkal, gazdikereséssel... Kb. 15 évig élnek, ezért hirtelen felindulásból ne vegyél csincsillát. Megbízható hobbytenyésztők: [link] [link] [link] [link]


Röviden ennyi, sok infot megtalálsz a www.csincsilla.hu oldalon, illetve a fórum részén is nagyon segítőkész emberek vannak:) Itt le van írva az is, hogy pl. mit ehet-mit nem, mint nasit, mivel lehet szórakoztatni.

2011. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!