Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Olaszországban Mindenszentek...

Olaszországban Mindenszentek idején nem adnak örökbe fekete macvskákat, mert szeretik őket feláldozni, megkínozni. Nálunk húsvét idején miért nem csinálják ugyanezt a nyuszikkal?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy Húsvét idején nem árulnak nyuszit.
2011. ápr. 23. 22:54
1 2
 1/15 tade ***** válasza:
64%
Jezus, Olaszorszagban elek, de ezt a hulyeseget most hallom eloszor. Amugy jol erzed magad?
2011. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Ezt honnan szedted?
2011. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, már nem tudom, hol. Miért, nem igaz?
2011. ápr. 23. 23:01
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Ilyet hogy Olaszországban macskákat áldoznak fel, nem hallottam.
2011. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Állatvédők különös lépésre szánták el magukat Olaszországban, ahol a babonás hiedelmek, a fekete mágia és a bigott katolicizmus különös keveredése nyomán minden más országnál nagyobb veszélyben élnek a fekete színű macskák. Még egy középkori pápai enciklikában kerül szóba a fekete macska, mint a Sátán és a boszorkányság eszköze. Az inkvizíció korában macskák ezreit égették el elevenen a máglyára küldött boszorkányokkal együtt, hogy bűnös, ördögi lelkük együtt távozzon a földi létből. Manapság sem sokkal rózsásabb a helyzet, babonás félelmükben torz lelkű emberek ugyanúgy gyilkolják a fekete macskákat. Az olasz rendőrség viszont rajtaütött már olyan okkultista szeánszon is, ahol egy fekete kandúr az áldozati állat szerepét volt hivatva betölteni. Hivatalos adatok nincsenek, de környezetvédő szervezetek feltételezik, hogy a bundák készítésekor is felhasználják a macskák prémjét, hogy a drága cobolybundát olcsó hamisítványokkal helyettesítsék. A múlt szombaton megrendezett Fekete Macska Napját egy olasz állatvédő szervezet, az AIDAA aktivistái szervezték, hogy csökkentsék a babonás emberek előítéleteit és a közömbös polgárok figyelmét is az értelmetlen öldöklés elleni fellépésre irányítsák. Olaszország 200 városában, köztük Rómában tartottak utcai felvilágosító demonstrációkat, valamint aláírást gyűjtöttek egy petícióhoz, melyet a nagy macskabarát hírében álló XIII. Benedek pápának kívánnak átadni. Az állatvédők azt várják ugyanis, hogy ha a katolikus egyházfő is felemeli a szavát ez ellen az értelmetlen mészárlás ellen, akkor talán előbb-utóbb sikerül kinevelni a babonás emberekből azt az előítélete, mi jelenleg a becslések szerint évente 60.000 (!!!) fekete színű macska halálát okozza Itáliában.
2011. ápr. 23. 23:04
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Ja, legfeljebb ilyen szektás barmok csinálják
2011. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az a "pár ember" mégis 60000 macskát ölnek meg évente.

Na, most, hogy eloszlattuk a kételyeket, válaszok?

2011. ápr. 23. 23:06
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
De ide hogy jönnek a nyulak? Azokat nem áldozzák fel...
2011. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Lehet, de ugyanúgy szenvednek, amikor hozzá nem értő 5 évesekhez kerülnek, akik még azt sem tudják, hogy a nyúl növényevő.


De nem igazán értem, mit kell velem most kötekedni, nem gondolnám, hogy bármi kivetnivaló van a kérdésemben, azt hiszem, jogos a húsvéti nyulakkal kapcsolatos felháborodásom.

2011. ápr. 23. 23:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Senki nem kötekedik veled, csak azt kérdeztem hogy hova akarsz kilyukadni... mellesleg ezzel én is egyet értek, hogy ez a nyúl "kölcsönzés" Húsvétkor egy esztelen f@szság...főleg úgy, hogy megkapja egy kisgyerek, ragaszkodik hozzá, utána elveszik tőle..nem beszélve az állatok érzéseiröl...
2011. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!