Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt vagy csincsillát...

Vadászgörényt vagy csincsillát? Mi a véleményetek róluk? Mennyire lehet kézhez szoktatni őket? Esetleg személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

ja és a göri tényleg nagyon büdös?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2011. ápr. 24. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

a görénynek azt hiszem eltávolítják a bűzmirigyét.

én azt mondanám csincsilla mer a görény az szökik és mindenbe belemászik és szétrágja.

2011. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első: neked volt görényed????


Nekem vannak görényeim :). Egyáltalán nem büdi, ha ki van ivartalanítva. Én a degukat nem nagyon ismerem, de szerintem ne görivel kezd. Igen, nehéz a kézhez való szoktatás, ráadásul nagyon oda kell rájuk figyelni! Ha gondolod válaszolok még a kérdéseidre görkével kapcsolatban. :)

2011. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más állat a kettő, az egyik rágcsáló, a másik ragadozó. Olvass utána, google a barátod, és válaszd azt, amelyiknek a jelleme neked szimpatikusabb, és amelyiknek a tartásával meg tudsz birkózni. Ez nem olyan téma, amit itt két mondatban ki lehet fejteni...
2011. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A görény csak akkor ha rengeteg időd van amit rá tudsz áldozni. Nem olyan mint egy rágcsáló amit csak bevágsz egy ketrecbe és ott elvan magában.


A csincsilla az inkább, abból minimum kettőt tarts, és mindennek olvass utána amit találsz róluk, sok oldal van amin leírják milyen. Velük könnyebb bánni.

2011. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem görényem volt.Van egy jellegzetes erős bundaszaga mit én büdösnek tartottam.Igaz nem volt kiherélve,és többen mondták,hogy ha ivartalanítom,már nem lesz bunda szaga..(nem vitt rá a lélek)..Nagyon édes,és ha jó példányt veszel akár kézhez is szoktatható.Az enyém(Leondardó)imádott az ember zsebébe bemászni..Ő nagyon szelíd volt,és az öledben elaludt.Egy kicsit olyan mint egy kis kutya.Ha hazaértem örömében kattogó hangot adott ki,és már kapaszkodott is fel a nadrágom szárán,hogy a zsebembe másszon :) Szoba tiszta volt,csakis egy helyen végezte el a dolgát..Az nagyon fontos,hogy állandóan takarítsd a ketrecét,mert ha elhanyagolod rohadt büdös lesz.Bármennyire szelíd,ha eszik ne zavard,ne simogasd,mert odakap,és bizony fájni fog.Imádja a tojást.Ezért figyelj arra,hogy soha ne érhesse el a tojást mert örömmel megdézsmálja..A kukára is figyelj,ha nem találod sehol a görényedet először a kukában keresd..Imádja kipakolni..Nem árt figyelni a távirányítókra..Valamiért eltüntetik,de úgy hogy 2 nap is kell hogy megtaláld..(akárcsak a zoknikat) Ne adj neki csak annyi ételt amit meg is eszik egyből.Ha túl sokat kap,akkor előjön az ösztöne,és elkezdi dugdosni mindenfelé a lakásban(gondolj bele amikor szalonnát,vagy csirkebőrt dug a szőnyeg alá..(a természetben elássa)

A görények édesek,de foglalkozni kell velük..

Még valamit..Vannak görények akik már születésük napjától kis vadak..Soha ne válassz ilyet,mert a tenyésztő túl akar adni rajta,és az ilyen kis vad görény soha nem fog a kezedhez szokni..Akkor csak gondjaid lesznek vele.

Csincsillám nemvolt,de a testvéremnek kettő is van-

Ők pontosan olyanok mintha nyulat tartanál..Sokkal könnyebbe a tartása ,és nem kell velük annyit foglalkozni mint a görénnyel..Ugyanazt kell csinálni mint amikor nyulat tart az ember..

2011. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én régen kaptam egy lány görényt. Ismerős szomszédja adta oda ajándékba. Nagyon vad volt egyáltalán nem lehetett hozzá benyúlni mert harapott. Azt ,,játszottam" vele, hogy benyúltam vastag kertész kesztyűvel, és amikor ráharapott kapott a pofájára. Volt mikor az orrát pöcköltem meg attól prüszkölt is. De csakis akkor kapott amikor harapott. Fél év múlva sokszor már úgy mentünk sétálni, hogy a nyakamba volt, és onnan lesett ki merre megyünk. A határba letettem és hosszú pórázon kotort mindenfelé.

A lényeg, hogy szerintem meg lehet tanítani a vadócokat is, ugyanúgy mint egy kutyát.

2011. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
itt van a görényről ha már nem tudtál ennyit bepötyögni: [link]
2011. ápr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 22:24-es válaszoló! Ha te azt hiszed, hogy a csincsillát berakod a ketrecbe és elvan, nagyot tévedsz! Naponta minimum fél órát ki kell engedni, és nagyokat ugrik, mindenhova felmászik, ha nem figyelsz, baja is lehet, ha pl. leesik, vagy valami vezetéket elrág. Ha valamit talál az esetek 99%ában megkóstolja, szóval nem szabad rendetlenséget hagyni ott, ahol ki van engedve. Nagyobb ketrec kell nekik, mint egy görénynek, egyik kézhez szoktatása sem könnyebb, nekem mindkettővel volt már dolgom (azaz van is:)) Amiért jobban javaslom a görényt az az, hogy könnyebb hozzá értő állatorvost találni. Annyiból drágább, hogy ha nőstény mindenképp ivartalanítani kell, mert hormonzavara esz és belehal, ha hím is ajánlott, mert büdösebb és agresszívvé válhat. De ez egyszeri kiadás. Étrendileg mindkettő elég kényes állat.
2011. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!