Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha ket akarmilyen fajtaju,...

Ha ket akarmilyen fajtaju, azonos szinu nyulat paroztatok, akkor inkabb a szulokkel azonos szinu kolykok lesznek, vagy a fajon beluli palettarol barmilyen szin elofordulhat?

Figyelt kérdés

Teszem azt, van mondjuk X fajta nyulbol barna, feher, szurke, fekete egyszinu. Ket azonos szinu nyul almaban inkabb a szulokkel azonos szinu nyuszik lesznek, vagy ez teljesen kiszamithatatlan?


A kerdes teljesen elmeleti jellegu, nincs nyulam, tenyeszteni pedig vegkepp nem akarok, mivel nem ertek hozza.


2009. márc. 5. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

SZIA!


nem feltétlenül lesznek ugyanolyan színűek.

A színek úgy öröklődnek, hogy dominancia sorrendet alkotnak.

így ha van egy fekete nyuszid meg egy fehér, de a fekete erősebb szín genetikailag mint a fehér, akkor feketék lesznek.

ha a nyuszik őseiben volt más szín mint a szülőpárnál, és nem túl távoli rokonságban (pl nagyszülőig) és a színskála szerint a nyuszid színe erőssebb mint a nagyapjáé, akkor csak akkor lesz nagyapi színű a következő nemzedék, ha apuban is megvan (genetikailag) a nagyapi színe, és találkozik a két szín a kisnyuszi megfoganásakor (úgy, hogy a színskálából max. a nagyapi színénél kisebbek vannak a DNS-ben).


ígyhát, a szín öröklődésének menetétől, és a nyuszik látható és "láthatalan" színeinek kombinálhatóságától függ hogy milyen színűek lesznek az utódok.


nem tudom érthető voltam-e..

2009. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyjabol igen :) Koszonom szepen. Tehat ha sokaig a csaladfaban csak az egyfajta szinu nyuszikat paroztatnam, akkor kialakulhatna egy teljesen tiszta, kiralyi, es fenseges egyszinu nyuszidinasztia? :D
2009. márc. 5. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha nagyon sokáig csinálod akkor kialakulhatna anélkül is hogy előjönnének más színek is.

de a rokon és beltenyésztés nagyon nem tesz jót az állatoknak.veszélyes.

nagyon figyelni kell, az a "tenyésztői" munka nagy kihívás. nagyon oda kell figyelnem milyen génhányadok vannak és ki kinek rokona és milyen fokon.annyi "idegen" vért kell bevinni amennyit csak tudsz, ill. annyi legtávolabbit a rokonságból.


a beltenyésztés magzati vagy születés utáni halált is okozhat, amellett, hogy az állományt érzékennyé teheti valamilyen betegséggel szemben, vagy vihetnek magukkal párat (genetikai úton terjedő betegségek, pl vérzékenyég).

szóval ha beltenyésztés lenne..akkor inkább ne.

: )

2009. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt :)

Irtam, tenyleg csak elmeletileg erdekel, bar imadom a nyulakat, es idovel szeretnek ismet egyet, nem celom tenyeszteni oket. :)

2009. márc. 8. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
honnan jutott eszedbe ez a dolog? :)
2009. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Annyi biztos, hogy reggel, fogmosas kozben tortent. :D
2009. márc. 9. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem vagy állatbolond, vagy biosszakos, akkor nem tudom mire véljem. :D
2009. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!