Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilláknak naponta...

A csincsilláknak naponta mennyi fürdésre van szükségük?

Figyelt kérdés
Van két csincsillám, és úgy alakítottam ki a ketrecüket, hogy alólra tettem be egy kis műanyag tálkát nekik fürdetőhomokkal. Amikor cserélem a homokot, mindig beleugranak, fürdenek vagy negyedóráig, aztán néhány óra múlva újra, meg amikor kedvük tartja. Én viszont gondolkodtam, hogy naponta egyszer beteszem nekik a homokot fél órára, hogy fürödjenek, aztán kiveszem, mert sokszor belepisilnak meg pelepiszkítanak. Nagy hülyeséget csinálnék? Mert így, ha bent hagyom, a pisis-kakis homokban is hemperegnek. Más csincsillatulajdonosok, ti hogy oldjátok meg az ilyet?
2011. ápr. 27. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor nekem voltak csincsilláim, nem tálkába raktam be homokat, hanem vannak ezek a nagy befőttes üvegek, amibe üborkát szoktak elrakni, kb alkar hosszúságú. Abba raktam bele a homokot,oldalára fektettem az üveget, és abba ugye az üveg szájánál minimális homok szórodik ki, bele nem pisilnek, és kaki is csak pár db van benne, amit ki tudsz szedni, és nem kell az egész homokot kiöntened a szemétbe.


És ne vedd ki nekik, mert sokat fürdenek 1 nap. 23/N

2011. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem okoznál nekik nagy lelki törést, ha kivennéd, megszoknák, hogy napi 1x van fürdés. Az enyémek kb. fél óra alatt kipancsolják a homokot a tálból, szóval nekik sincs bent egész nap. Régen én is raktam befőttesüvegbe, de ha bent hagytam, abba is ugyanúgy belepisiltek, meg sokszor összevesztek rajta, mert abban kényelmesen csak 1 csin fér el, úgyhogy azt inkább mellőzöm most már.
2011. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én bent szoktam hagyni, de ha belepisiltek utána már nem fürdenek benne. A nagyok már nem olyan hülyék, hamar megtanulják, hogy nem jó ötlet abban fürdeni.


Én úgy szoktam, hogy a wc-be kiöntöm a koszost, a csap alatt átöblítem a vödröt tisztára, és utána rakom be a friss homokot. Vagy ha van 2db kis vödör, az még jobb, mert azt lehet így felváltva berakni.

2011. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Használj egy 5 literes befőttes üveget, abból nem szóródik ki, de ha nem gond, hogy takarítanod kell, akkor a tálca is jó. Futtatásnál tedd ki, és ha akkor megfürdenek benne, annyi elég.
2011. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. :)
2011. ápr. 28. 14:07
 6/6 anonim válasza:
én ritkán szoktam fürdetni,lehet hogy ez baj de mos tkiraktam egy kérdést mennyi időnként fürdessem...
2011. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!