Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszisok! Lenne pár...

Törpenyuszisok! Lenne pár kérdésem?! (Bocsi nagyon hosszúra sikerült. =)

Figyelt kérdés

Hogy tudnám a nyuszit az itatóra rászoktatni? Tegnap kaptam, de nem igazán találja meg és ismeri fel hogy miaz, és félek, hogy esetleg baj lesz belőle. (tettem be neki egy tálba vizet, abból ivott többször is de telement forgáccsal és folyton kiönti)

Mért pisil össze-vissza? Tegnap mikor hazahoztuk és betettük a ketrecébe azután egész nap egy helyre pisilt, de ma mikor hazajöttem sok helyen volt pisis a forgács. Tegnap többször azt csinálta, hogy ült a ketrecébe és egyszercsak hát átfutott-ugrott a másik oldalára és vissza. Édes volt, párommal jót nevettünk, deez mit jelenthet nála?


Nem érzem magam egy felelőtlen,húsvétra hirtelen felindulásból nyuszivásárlónak magam,hónapok óta szeretnék egy csöppséget,sokat olvastam utána,és párom meglepett húsvétra vele,szóval a bunkó válaszoktól kíméljetek légyszíves.Köszönöm.


2011. ápr. 27. 16:55
 1/7 anonim válasza:
Ezekre a kérdésekre én is várnám a válaszokat,mert nekünk is ugyanilyen problémánk van a nyuszival kapcsolatban!Egy hete kaptuk,de mi sem bírjuk rászoktatni az itatóra! :)
2011. ápr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát ne haragudj, de te magad írtad, h tegnap kaptad. Idő kell míg a nyuszi megszokja az új helyet, felfedezi a dolgokat. Az ugrálás pedig normális. Néha nyugodtan ki lehet engedni,de persze csak olyan helyre, ahol meg tudod késöbb fogni, és nincs több állat a közelben.
2011. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A pisilésre sajnos nem tudom a választ, régen nekem is ezt csinálta. :) de utánna pár hét után rászokott egy helyre.
2011. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na hát kezdjük a pisilésnél.

Vegyél neki alomtálcát (pár száz ft pl az alpha zoo-ban) és tegyél bele neki forgácsot, rakd be abba a sarokba, ahova eddig a legtöbbet pisilt (persze előtte fertőtlenítsd! És a későbbiekben ha a tálcán kívül máshova is pisil, azt is!), szórj az alomtálcába egy kis pisis forgácsot meg nyúlbogyókat. Oda fog bele pisilni ;)


Ne rakj be hozzá tálkába innit, meg fogja találni az itatót. Az enyémnek 2 nap kellett hogy rájöjjön hogyan kell használni :) Csak rakj be neki egy kis répát is, nehogy még a végén kiszáradjon, vagy ilyesmi. Ha végleg nem használ semmi, akkor odarakhatod a kis orrát, megbököd vele az itatót és érezni fogja, hogy jön belőle a bíz, talán így hamarabb rájön :)


Az ugrálással elvileg az örömét fejezi ki :)


Ha van kérdése bárkinek, az írjon.

2011. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Amúgy nekünk azzal az alomtálcás módszerrel egyből szobatiszták lettek a nyuszik :)

2011. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

meg fogja találni magától az önitatót, mindent megnéznek, megszagolnak, megbökdösnek, az se fog kimaradni.

Egyébként felesleges az egész ketrecet almozni, elég a wc-jét. Én a forgácsot oda sem ajánlom, mert büdös és széthordja, mert ráragad a szőrére. Fapellet a legjobb, nagyon jó nedvszívó, és semmi szaga nincs a pisinek tőle. Így nincs gond azzal se, hogy a tálkás víz telemegy forgáccsal. A nyuszik amúgy is jobban szeretnek tálkából inni, de ez végülis mindegy. Nekem a tálkát kimosni is egyszerűbb, mint az önitatót.

Szobatisztaság: ha kakil, szedd össze a bogyókat, és tedd a wc-jébe. Ha pisil, itasd fel egy kis alommal és tedd azt is a wc-be, a helyét pedig ecetes szivaccsal töröld át, aztán sima vízzel tisztára, az elveszi a szagot, így csak a wc-jében fogja érezni, és előbb-utóbb oda fog szokni. Lehet, hogy 1-2 nap alatt felfogja, lehet, hogy hetek is kellenek hozzá, csak türelem.

Amúgy pont az egész ketrec bealmozása okozza, hogy össze-vissza pisil. Olcsóbb és egyszerűbb is csak a nyuszi wc-t almozni. (A macskaalmot kerülni kell, mert abban a nyuszik számára mérgező anyagok vannak!! A nyúl mindent megkóstol!)

Az ugrálás meg azért van, mert kicsi neki a hely. Akármekkora is a ketrece szüksége van napi 1-2 óra ugrándozásra a szobában, hogy tudjon mozogni. Akkor szaladgál, meg ugrál nagyokat, ha jó a kedve, jól érzi magát.

Fontos előtte a szobát nyúlbiztossá tenni, mindent megrág (kábelekre fokozott figyelmet kell fordítani!!). És a legkisebb résbe is bebújik, szekrény mögé stb.


Remélem, segítettem! Üdv.

2011. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenki válaszát, hasznosak voltak!!:)

Mára már megis találta az itatóját!:) A szobatisztaság már kicsit nehezebb téma, de igyekszünk!:))

Ja és mamár 5percnél tovább tudtam simogatni,meg be is feküdt közénk párommal.:)

Köszönöm mégegyszer mindenkinek!!

2011. ápr. 28. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!