Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Magammal vigyem a tengerimalac...

Magammal vigyem a tengerimalacomat? Rossz neki egyedül?

Figyelt kérdés

Egyetlen kis malackám van,aki fél éve van nálunk.Tudom,hogy társ kellene neki/ivartalanítva is van/,de nem áll módomban kettőt tartani.

A probléma az,hogy megyek a párommal külföldre,és dolgozni fogunk ott.Tehát nem lesz a malacka egész nap körbeugrálva-és ő biztos nagyon fog unatkozni.Eddig megtehettem,hogy egész nap velem volt/olyan helyen dolgoztam/.Külföldön biztos nagyon nehéz lesz az életem az elején,nem hinném,hogy egész nap tudnék vele foglalkozni.Rábízni itthon egyik hozzátartozómra sem tudom-egyértelmű,hogy magammal kellene vinnem.Az állatkínzás lenne a részemről,hogy teljes magányra ítélem napközben?Ti mit tennétek?


2009. márc. 6. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább az lenne állatkínzás ha éhen halasztod ha senki nem tud rá vigyázni.


Külföldre csak állatútlevéllel viheted ki. Ha autóval utazol akkor könnyen át viheted ellenörzés nélkül de repülövel nem. Szóval ha autóval mész vigyed nyugodtan ha repülövel hát meggondolnám.

2009. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,azért is,hogy felhívtad az útlevélre,papírokra a figyelmem.Valamilyen irat biztos kell.Érdeklődtem,de az állatorvosom se tudja,kell-e útlevél.Én most nézegetem a neten,ott arról van szó,hogy azoknak a kedvtelésből tartott állatoknak kell,melyek húst is esznek:Kutya,macska,vadászgörény.A tengerimalac nem eszik húst,és chipet se tudnának beletenni,és kötelező oltásai sincsenek.De azért még kérdezősködök.
2009. márc. 6. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok meg s johet a lepontozas de szamomra kicsit komikus , hogy egy tengeri malacot repulovel akartok szallitani es meg utlevel is kell neki :)) igy elkezpeltem , hogy meg fenykepe is lesz :)) en is imadom az allatokat es hulloket , madarakat halakat ragcsalokat , mindenfele allatot tartottam es tartok de soha nem jutott volna eszembe , hogy magammal vigyem oket kulfoldre vagy barhova(nem mintha naponta jarnam kulfoldet) en mindig 1 baratomat , rendes szomszedot vagy rokont kertem meg , hogy minden nap 2szer nezzen ra az allatkaimra es adjon ennuk leirtam h mibol mennyit es sose volt baj , szerintem ne vidd el a malackadat neki se tenne jot az utazas , biztos meg sose ult repulon =))
2009. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak írom, hogy szerintem nem egy-két hétre akar elutazni a malacka gazdája, hanem huzamosabb időre... Most a malac miatt tartsanak fenn itthon egy egész lakást? :D:D Ez is komikus lenne :D


Nekem egyik ismerősöm magával vitte szintén a tengerimalacát, külföldre, Angliába, és rágcsálóknak nem kell karantén, meg útlevél sem, csak valami igazolás az állatorvostól ami tartalmazza az állatka adatait, meg hogy egészséges. De az nem útlevél volt ha jól emlékszem. Sajnos, pontosabbat nem tudok mondani/vagyis írni/, de remélem azért segítettem. Jah, és a kérdésre válaszolva: nem lenne állatkínzás, ha egész nap egyedül van, sokkal jobban megviselné, ha nem lennél/lennétek ott mellette minden nap, legalább egy kicsit (tapasztalat).

2009. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en az utolso valaszolonak irom , igazad van :D bocs nem olvastam vegig a kerdest igy mar mas :P
2009. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha repülővel mész tényleg ne vidd magaddal. Kocsival már inkább, de szerezz be minden papírt ahhoz, hogy átvihesd a határon. Sajnos hallottam már olyat, hogy egy gazditól elkobozták a kutyáját és soha többé nem kapta vissza:( Úgyhogy én még kocsival sem vinném magammal a malacomat, bár megérteelek, mivel külföldön fogsz dolgozni.

Ha mindenképpen a malackáddal szeretnél maradni, akkor vidd magaddal, de ha külföldön nem lenne rá időd, akkor ajándékozd el egy állatszerető embernek vagy kérd meg, hogy vigyázzon rá egy darabig.

2009. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!