Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom szült három...

A tengerimalacom szült három kis malacot. Azt hallottam, hogy nem szabad hozzájuk nyúlni, mert akkor a nagy malac megérzi, és nem fog vele foglalkozni. Mennyi ideig nem szabad hozzájuk nyúlni?

Figyelt kérdés
A tengerimalacok Húsvét hétfőn születtek.
2011. ápr. 28. 20:22
 1/9 anonim válasza:
Amíg nem esznek szilárd kaját, pölö magokat.
2011. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacok nagyon jól fejletten születnek. Nyitva a szemük, szőrös a testük, és pár órásan már gyakorlatilag mindent tudnak, amit a nagyok. Szilárd kaját enni is. Persze más kérdés, hogy azért inkább az anyatejet preferálják. :)

Ha húsvét hétfőn születtek, már nyugodtan megfoghatod őket, nem lesz semmi bajuk. Csak azért óvatosan, nem kell agyon tutujgatni!

Voltak nekem is malackáim, több alom is született nálam. Volt, amelyiket már újszülöttként megfogtam, mert le kellett vágni róla a köldökzsinórt, mégis szoptatta az anyja, és egészséges, szép malacka lett belőle.

2011. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én talán már a születésük után megfogtam az egyiket, hogy visszarakjam a többiek közé a kis házikójukba, és nem lett semmi gond. fejletten születnek a malacok.
2011. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azon én is meglepődtem, hogy szőrösen születnek, nyitott szemmel. Azt hittem kis csupasz rózsaszín, semmit nem tevő malacok lesznek. : D

És születésük után, már szaladgáltak a nagy után. : DD

Jó hát akkor megnyugodtam, hogy már hozzájuk lehet nyúlni.

De azért nem fogom agyon nyúzni. :) :DDD

Köszi mégegyszer.

2011. ápr. 28. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:

az első hülyeséget ir:)


megfoghatod őket már első nap (nekem muszáj is volt,mert az anyamalac nagyon vérzett,vittem orvoshoz,igy a kicsiket külön tettem,amikor jól lett az anyamalac,ugyanugy nevelgette őket


csak óvatosan fogd őket,nagyon törékenyek még


a akicsik most szénát,zöldséget,gyümölcsöt esznek még az anyatejen kivül,legyen nekik bőven


magokat csak később szoktak enni,de az nem is alaptápláléka a malackáknak


itatóra figyelj,h ők is felérjék

2011. ápr. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat.

Még az a kérdésem lenne, hogy gyümölcsöt szabad akkor nekik adni, és miket adjak neki?

2011. ápr. 29. 13:15
 7/9 anonim válasza:
nem írok hülyeséget, a biosztanár mondta, különben meg a malacok nagyon könnyen kapnak el mindenféle betegséget, ezértisnem érdemes nagyon tapizni a kicsiket
2011. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Addig nem érhetsz hozzájuk míg nem mászkálnak, míg nem esznek azt amit az anyjuk eszik(tehát nem az anyjuk eteti őket) Tehát mikor már magukkal foglalkoznak, akkor már elég nagyok ahoz, hogy kézbe vedd őket!
2012. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta már 25x eladtuk őket, de azért köszi. :D
2012. ápr. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!