Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac. Mekkora? Mit...

A tengerimalac. Mekkora? Mit eszik? Mennyire szelíd? Hajt-e mókuskereket?

Figyelt kérdés
Hamarosan tengerimalacom lesz, minél több az információ annál jobb! :) Ugye nem baj ha egyedül tartom? Fog vele naponta foglalkozni: játszani, etetni, takarítani, simogatni, szabadon hagyni futkosni.
2011. ápr. 29. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

20-35cm hosszúra megnő.

70-90dkg körül van a súlya.

Kell neki adni mindenképpen szénát,magvakat,zöldséget,gyümölcsöt és az is jó ha atsz neki zöldet vagy füvet nagyon szereti.

Szelídek csak az a baj ,hogy nagyon félősek de idővel megszokja a gazdája társaságát.Ha tényleg nagyon sokat törődsz vele talán el lessz bár nem tudom hogy fogsz vele játszani:D(én leszoktam rakni a földre vagy a kertbe rohangálni)

Még nem láttam mokuskereket hajtani,majdnem vettünk nekik de aztán mégse.

És vigyázz IMÁD ELBUJNI és a KONEKTOROKAT IS MEGRÁGHATTJA.

valamelyiküknek hullik a szőre.

és a fogaira is figyelj.

3-10 évig élnek a tartásól függ:

2011. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja és sok betegséget elkaphattnak és könnyen megfáznak


Az én malacomnak megnőtt a foga! begyulladt egy hónapig orvoshoz vittük de nem gyógyult el kellett altatni 3hete:C

2011. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől veszed akkor valószínűleg egészséges, szelíd, emberhez szokott állatot kapsz. Kereskedésből bizonytalan, sokszor a nemét is csak tippelik mert annyira nem értenek hozzá...

Egyébként van millió tengerimalacos oldal amit nem árt elolvasni, hogy tudd mit ehet, mit nem, meg egyéb fontos dolgok.

Szerintem mindenképp két malacot vegyél, egyneműeket, egyedül magányosak, kedvtelenek lesznek ami betegséghez is vezethet.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem nagy, kisebb mint egy nyuszi, 20 cm körül van, de vannak kisebb és nagyobb egyedek.

Eszik magvakat(boltban van sokféle nekik készített mag táp), reggel és este kell neki zöldség, gyümölcs pl.:petrezselyem, kapor, uborka, répa, alma,banán, kevés borsó, paradicsom stb. (mindegyik mást szeret); széna mindig legyen előtte.

Vize is mindig legyen,önitatót kell venni, gyakran cseréld, max 2 naponta, tehetsz bele C vitamin cseppet, amely tengerialacok számára különösen fontos. (ilyet is lehet kapni állatkereskedésben)

Igen, szelíd állatok, a fiúk általában agresszívabbak, hajlamosak odakapni, a lányok nem nagyon.Nagyon kedvesek, félősek, sok idő míg megszoknak és megszokják az új helyet, de aztán nagyon virgoncok lesznek.

Nem baj ha egyedül veszed, nekem is egyedül van tartva, csak foglalkozz vele sokat, de igazából jó lenne nek társ.

Mókuskereket nem hajt :)

Jó tartát, puszi

2011. ápr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, hasznomra válnak! :D
2011. ápr. 30. 20:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még pár dolog amit kihagytam:

A súlyuk az egy kilót is elérheti.

A 6-7 évesek már nagyon öregnek számítanak.

Egyébként szeret játszani, rohangálni, az öledben ugrálni, de mászásba nem olyan jók. Van amelyik elnyúlik az öledben, van melyik egy percig se bír megmaradni. Áltakában fiatalabb korukban sokkal élénkebbek, idősebben inkább bőjósak :) Imádják a kényeztetést, simit.

gyakran ki kell engedni, csak vigyázz imádják a sötét zugokat :S (pl. ágy alatt, szekrány mögött, ilyesmi)

Legyen bent neki kis bújóka, ahova el tud bújni ha megijed, ahol tud aludni.

puszi :)

2011. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, és még a takarítással kapcsolatban:

Attól függ, hogy milyen gyakran kell, hogy mekkora a ketrece, meg hogy mennyit bogyózik meg pisil. Egy héten kb kétszer kell, de úgyis érzed ha már büdi.

Én egy héten egyszer szokatm, mert óriási a ketrece :)

Úgy a legegyszerűbb, ha alulra újságpapírt raksz, rák egy kevés rágcsálóalmot (ne kristályosat, mert azt nem ehetik meg), és a tetejére forgácsot. Széna a szénatartróban legyen, nem jó ha abban "él". :) És mikor kitakarítod, az egészet bele tudod göngyölni az újságpapírba.

De előfordulhat, hogy egy sarokba piszkít, és akkor egy ideig elég csak a kaki-pisi sarkot kiszedni. :)

2011. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes válaszodat!:) Jobb, mint amit némely honlapon olvasni lehet! :D
2011. máj. 3. 20:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi, igyekeztem mindent leírni! :)Örülök hogy segítettem :D
2011. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Érdekelne még hogy kell-e valami a ketrecébe a szénatartón, magvas tálon, itatón, és alvóbarlangon kívül? Úgy értem emelet, ilyesmi, szükséges-e?
2011. máj. 8. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!