Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartásban mikre figyeljek?

Patkánytartásban mikre figyeljek?

Figyelt kérdés
A fajtában, kezdésben, eszközökben, és minden egyébben szeretném a segítségeteket kérni. Előre is köszönöm!
2011. ápr. 29. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ne tudjon kijönni a ketrecböl.
2011. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég hosszadalmas lenne mindent leírni, úgyhogy egyelőre csak arra válaszolok, amire konkrétan rákérdeztél.

Teljesen mindegy, hogy milyen patkányt veszel (egyébként nem igazán fajtákról beszélünk az esetükben, egy fajt tartanak háziállatként, a norvég patkányt, és annak van sok színváltozata, különböző minták, szőrtípusok, sima fülű, dumbo fülű stb.), egyik se szelídebb vagy okosabb a másiknál. Az a lényeg, hogy jó helyről, lehetőleg hobbitenyésztőtől vedd, ahol figyelnek az egészségre és kézhez szoktatják a kicsiket. Egyedül nem szerencsés tartani őket, mert társas állatok, szóval 2 (vagy több:)) azonos neműt vegyél. 2-3 patinak kb. ekkora ketrec kell: [link] Bele etető, itató, játékok, bújókák. Etetni legegyszerűbb direkt patkányoknak készült kajával, van sokféle, amik közül választhatsz, + zöldség, gyümölcs.

2011. ápr. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem ennél azért nagyobb ketrec járja nekik, mert nagyon szeretnek mozgolódni :)

vagy mellette rendszeresen kivenni őket. a mieink pl. a nyakamban ülve figyelik, ahogy netezek :D

2011. ápr. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem nem ketrecem, hanem egy terráriumom (vagy akvárium, vagy nemtom, de üveg) van, ami nem túl nagy, de úgy terveztem, hogy csak (szinte) éjjel lesz benne. Azt, hogy többet kéne, már olvastam néhány helyen, de ha eleget törődünk vele, lehet egyedül is, nem? Valamint az árakra is kíváncsi lennék (konkrétan az állatok árára), mert azt a neten nem nagyon találom.
2011. ápr. 30. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:

A terrárium nem lesz jó, még éjszakára se (főleg, hogy épp éjszaka aktívak). Mindenképpen ketrecben tartsd!

Az árak változók, tenyésztőtől átlagosan 1-3000 Ft. Lehet egyedül tartani, de mint fentebb írtam, nem túl szerencsés. Sokkal jobban érzik magukat, ha van társuk, ettől nem fogják kevésbé szeretni a gazdájukat.

2011. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindegy mennyit törődsz vele, neki elsősorban más patkányok társaságára van szüksége, nem az emberére. Nem hiszem hogy ahol egy pati elfér ott ne férne el még egy. De a terrárium nem jó a patkányoknak, nem szellőzik rendesen, nem tudnak mászkálni rajta, pedig nekik fontos, főleg éjjel, mert akkor aktívak.

Használt ketrecet 2-3ezerért már kapsz, megfelelő méretűt emeleteset. Újat 8-10ezer körül. Megéri mindenképp. Imádják a függőágyat, az alap bele. Meg a házikó, faágak (gyümölcsfa, nem fenyő) amin mászkálhat, fogkoptató, létra, ketrecre csavarozható etető amit nem tudnak feldönteni, golyós itató stb.

Alomnak bármi jó ami nem fenyő, nem poros, nem illatosított. Ezek rosszak a patkánynak.


Patkány 1000 ft körül van tenyésztőtől, ezek már kézhez szoktatott egészséges állatok. Kereskedésben ugyan akad 300 ft-ért is, de azok félnek, harapnak és betegek lehetnek. Nehéz velük. Nem ajánlom senkinek.

2011. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt hiszem, hogy akkor most elkezdek tenyésztő után kutatni! Nem tudtok valamit Baranyában, Komló-Pécs környékén? És ha valami még eszetekbe jut, szívesen olvasnám!
2011. máj. 1. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
mi pécsiek vagyunk :)
2011. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Örülök, de sajnos nem nagyon tudom, mire mondtad ezt. Talán egy kommentelő, vagy tenyésztő vagy? (Amúgy sajnos úgy látszik, nem nagyon akar összejönni a dolog)
2011. máj. 4. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
kispatkányt kerestél Pécs-Komló környékén, erre írtam, hogy mi pécsiek vagyunk :) -> és van eladó kiscsuklyásunk
2011. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!