Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szeliditsem meg a...

Hogyan szeliditsem meg a patkányaimat?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam 2 albinó patkányt...Még csak 4 hetesek...Nagy félénkek...Mivel birom őket rávenni,hogy jöjjönek ki az odujukból ?Köszönöm előre is a válaszokat,jah és a hülyeségektől kíméljetek !!
2011. máj. 1. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy hogy fogod őket, kiveszed, magadra rakod. Minden nap, többször. Adhatsz közbe nekik valami fincsit, bár azt nem hiszem hogy eleinte elfogadják.

Na de mindenképp vedd ki őket különben sose szoknak meg. Én is elrontottam az első patimmal, mert vártam hogy majd magától kijöjjön (ezt javasolták sok helyen, de ez nem válik be csak az alapból kézhez szokottaknál), hívtam kajával csalogattam, nem jött, már 1 éves, még mindig fél tőlem és harap. A másikat ha nem akarta is kivettem elejétől kezdve, és ő megszokott engem hamar, már jön ki mindig hozzám.

Fontos hogy ne ijedj meg ha esetleg megharap, mert akkor ő is megijed. Vigyázz rá nehogy leessen.

2011. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen.igen..Vigyázok rájuk...Már nem egyszer megharaptak de nem éreztem ...Nekem is mikor meghozták azt mondták,hogy ne bántsam vagyis ne vegyem fel,de nem birtam ki !!A nőstény már szeret...De a hím az még a ketrecben harap,de ha kiveszem,akkor nem !
2011. máj. 1. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de a rengeteg kérdésedből kiindulva, nem nagyon olvastál utána a patkánytartásnak... Vagy legalábbis nekem úgy tűnik... :/

Szerencsétlen patik most meg vannak rémülve, most minden új nekik. Eőlsször hagyd, hogy megismerkedjenek a hellyel. Ne nagyon bántsd, ne nagyon piszkáld őket. Néha nyisd ki a ketrecet és tartsd oda a kezed, hadd szokják a szagodat, a jelenlétedet. Ne fogdosd, ne stresszeld őket, ha nem akarnak odajönni, akkor hagyd őket békén még. Nehogy rossz emlékekkel kössenek össze, mert abból aztán nagyon nehéz a kiút... Tarthatsz a kezedben kaját is nekik, talán úgy könnyebben barátkoznak.

A lényeg, hogy sok türelem kell hozzájuk, sok foglalkozás és még több idő.

2011. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utánuk olvastam,de a szeliditésükről nem irtak semmit :(://...És Köszi a választ !
2011. máj. 1. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Legyél velük sok időt és simogassad is meg vedd ki és éreztesd velük eközben hogy szereted etesd a kezedből!Meglátod ez be fog válni mert én is így szelídítettem meg a kisemlősömet!Tehát nagyon egyszerű lesz velük.(gondolom mert én nagyon egyszerűen csináltam meg a szelídítést)Próbáld ki:)
2011. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okéé :):)
2011. máj. 1. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!