Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mire figyeljek oda a most...

Mire figyeljek oda a most született kissünök és az anya sün tartásánál?

Figyelt kérdés

Mivel egészítsem ki az étrendjüket, lakhelyüket, mire kell odafigyelni?


( Ezt a kérdést is én tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1697735-s.. akik ide válaszoltak kérem segítsenek ebbe is. köszönöm)


2011. máj. 2. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
de hiszen a sünök védett állatok és nem szabad tartani őket ...
2011. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi extra, bőséges élőeleség a mamának, nyugodt környezet. Mondjuk ha szoktál naposegeret adni, azt egy ideig hanyagolnám, a "félreértések elkerülése végett".

Arra figyelj nagyon, hogy a kicsik szocializálását korán el kell kezdeni, mert ha nem fogdosod őket pici koruktól, undokak lesznek, és az istennek se fognak kigömbölyödni. A legtöbben első naptól fogdossuk őket, ebből nem lehet baj, ha a mama alapvetően nem fél tőled. Egyébként sem árt naponta csekkolni, hogy fejlődnek-e rendesen a kicsik, hogy kiderüljön, ha valami baj van, meg ha esetleg hagyott ott valami oda nem illőt a mama (elpusztult kölyök, ilyesmi), akkor azt is el kell takarítani a fészekből. Meg az anyát is kell nézegetni, ha vérzik vagy valami rendellenes folyása van, az lehet baj, ami orvosi beavatkozást igényel. Hálisten nagyon ritkán van komoly gond, de nem árt felkészülni.

Aztán majd ha már mászkálnak a kicsik, akkor lehet nekik berakni mindenféle játékokat (én valami olyan alacsony mászókát, házikót is javaslok, amiről le tudnak esni, nem árt azt se "gyakorolni"), ha meg eszegetnek, akkor a lehető legtöbbféle kajával meg kell őket ismertetni, hogy nagykorukban is egyék lehetőleg. Ez sem mindig jön be, de azért próbálkozni nem árt.

Így hirtelen ennyi, kérdezz, ha van valami, igyekszem nézegetni a kérdést. Nem küld róla mailt ez az elmebeteg rendszer sajna, hiába kérem :/

2011. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kedves elsőnek meg a többi kötözködőnek meg mondom, hogy háziállatként legálisan tartható afrikai fehérhasú törpesünről beszélünk, nem a védett keleti sünről.
2011. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
fúú nagyon köszönöm a választ a másodiknak. nagy félelmem volt hogy nem szabad őkat megfogni, mert nekem a nagy "szakmatudós, egyszer nem látott még sünt de beleszól" ismerőseim mondták, hogy tilos, mert elhagyja a kicsiket, vagy megeszi őket, ugyanis akkorra már megfogtam az egyiket, mert halottnak tűnt, de nem az. Ha olyan fogja meg a kölyköket, akit nem nagyon ismer az anya az probléma lehet? (itt a nővéremet értem).
2011. máj. 3. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy probléma lenne, de azért én nem javaslom, biztos ami biztos. Én még páromnak sem adom a kezébe szemnyitásig, maximum egy ujjal megpiszkálhatja, ha nagyon akarja. Valószínűleg csak mérges lenne tőle a mama, nem bántaná a kicsiket, de jobb a békesség, meg feleslegesen izgatni sem kell szegényt ilyenekkel :)
2011. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez hülye kérdés, de hol hirdessem meg őket? szeretném ha már ilyen pici korba elő lennének jegyeztetve, mert ha nagyobbak nehezebb eladni és én sem akarok annyia kötődni hozzájuk, és mivel most kezdtem csak ezt a tenyésztősséget semmi ötletem hol kéne meghirdetni őket.. van olyan oldal ahol kisállatokról adnak fel hirdetést eladásra?
2011. máj. 3. 22:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát [link] első körben, kimondottan sünös hirdetési oldal, a [link] pedig találsz még tippeket az "Apróhirdetések" dobozban :)
2011. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!