Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Mit kell most tennem?...

S. O. S. Mit kell most tennem? (mongol futóegér)

Figyelt kérdés
Van egy pár mongol futóegerem...És ma hajnalban lefialt a nőstény...Nem tudom,mit tegyek...Nem meglepetés alom..Számitottam az alomra...Szétkell választani a párjától őket ??A hím nem eszi meg a piciket ??Házikójuk már van...Valami különlegességet rakjak be nekik ??Lécci irjatok...Hülyeségektől kíméljetek ...
2011. máj. 3. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem a többit szedd ki, csak az nőstényt és a kicsiket hagyd bent..nehogy megegye a hím..mert szerintem megeszii!!
2011. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nem kell semmilyen különlegesség, csak kaja, víz, forgács alájuk
2011. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jójó...Az baj ha a nőstény épp most nincs a picikkel ??Igaz,most éppen nem nyafognak !
2011. máj. 3. 10:02
 4/17 anonim ***** válasza:
hát az szerintem nembaj, de ha nyafognak azt jelenti éhesek, de sokat legyen a kicsik mellett...
2011. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most is bent van...De néha úgy össze-vissza rakosgatja őket a búvóhelyén ..Az baj ??
2011. máj. 3. 10:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Az nem baj...húrcolászni fogja őket, főleg majd ha mászkálnak, mindig szedi össze őket.
2011. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nembaj... :D nem akarja, hogy elmenjenek a kicsik vagy hogy valami bajuk legyen azért hurcolásza..xD
2011. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha ez a nőstény első alomja, akkor 1-2 napig idegesen fog viselkedni. Nálunk mindenkit meg akart harapni akkor is, amikor kaját adtunk. De hagyd, had vigye ide-oda a kicsiket.

A hímtől válaszd szét őket mindenképpen. Nálam néhány órát még együtt voltak, de látszott, hogy a hím zavarja a nőstényt és piszkálja a piciket is. Amilyen gyorsan tudtam, szétválasztottam őket.

Arra ügyelj, hogy amíg a kicsik csak ismerkednek a hellyel, addig ne változtass semmit a ketrecükben. Tehát ne tedd másik helyre mondjuk a házat, mert attól a kicsik "megzavarodnak", és a ház régi helyére fekszenek le a forgácsba. Sajnos nekem volt ilyen gondom velük..

Ami nagyon jól jöhet majd később, az egy papírguriga (wc papírénál nagyobb/hosszabb). Ha berakod nekik még most, akkor azt megszokják, és ha nőnek, akkor nagyon nagy biztonságérzetet ad majd nekik. Ez tényleg nagyon jól bevált nálunk:)

2011. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen,igen...első alom...a nőstény ma reggel összeverekedett a himmel mert a him be akart menni abba a házba amelyikben a nőstény és a picik vannak ...Jah és én terráriumban tartom őket...Van nekik közfal csinálva....Ahogy felfedeztem a piciket rrögtön szétválasztottam a nőstényt és a himet...Emigy az egyik ismerősöm azt mondta,ha a nőtény fialás után nincs a párjával akkor kanibál lesz és megeszi a piciket...Ez igaz ?
2011. máj. 3. 10:44
 10/17 anonim ***** válasza:
dehogyis, az apa esz meg a kicsiket az anya általában nem szokta!!
2011. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!