Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, hörcsög, vagy...

Tengerimalac, hörcsög, vagy degu? Melyiket válasszam? Mind1ikböl 2-t akarok. Lányt és fiút.

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 malackám és 1 hörcsögöm kb fél éve pedig deguim voltak,de azoktól megváltam a nagy éjszakai zajok miatt.Én a malacokat nagyon szeretem,de az egyik még "új" és eléggé félős.A hörcsög is édes és az mikor meghalljam a hangomat rögtön rohan ki a házikóból.(bár ő már kézhez szokott volt mert a barátnőmtől kaptam).De ezek az én állataim,minden állat más.ÉN A TENGERIMALACOT AJÁNLOM,de a hörcsög nem eszik annyit és nem is kell neki annyi hely.
2011. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még az első vagyok még azt hozzátenném hogy nem ajánlom ezeket a rágcsálókat párba csak úgy hogyha másé a fiú vagy a lány mert akitől én kaptam neki sajátja a fiú és a lány is és ugye együtt vannak mindig igy már van 4 alom ami 16 hörcsögöt jelent és ők ugye összeverekednek, ami azt jelenti hogy mindegyiknek külön kell egy kis helyecske ezért most a szobája egy akváriumgyár.
2011. máj. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott ellenkező neműek tartása, mert 100%, hogy lesznek kicsik ha együtt tartod őket, és az is 100% hogy gyakran lesznek, és az is 100%, hogy az anya állatnak ez ártani fog, és nagy a valószínűsége annak hogy a kicsikkel gond lesz, és ezen orvos tud csak azonnal segíteni ha nem veszed észre a jeleket, olyan jeleket, amikhez a tenyésztő sok időn át gyakorolt munkával, tudással vesz észre. Sajnos nem egyszerű ez.

Tengerimalacból tarthatsz egyneműeket, degukból is, jól ellesznek.

2011. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem tartok egyneműeket.. és a kicsiket el lehet adni az állatkereskedésben.
2011. máj. 3. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert miért nem? Nem érdekel az állataid hogyléte? A hörcsög nem érzi jól magát társaságban, egyedül ajánlott tartani. A tengerimalac és a degu a folyamatos vemhesség-ellés-szoptatástól néhány alom után annyira lestrapálódik, hogy bele is pusztulhat. Minek akarod, hogy kölykök szülessenek, amiket aztán bek*sz az állatkereskedésbe nyomorogni?
2011. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt, amelyik a legjobban passzol hozzád. Nézz utána, tele van a net velük. De úgy csináld, hogy a tenyésztésnek is nézz utána, mert az sem abból áll, hogy beb*szod őket egy ketrecbe oszt' várod az áldást, kinyírod a mamát, ha folyamatosan elleted.

És tévedés ne essék, állatkereskedéseknek sincs végtelen kapacitása kölyökállatok befogadására, mert nekik is el kell adniuk őket. Fizetni sem szoktak értük, általában levásárolhatod az árukat, szóval kénytelen leszel az állatokba visszaforgatni azt a kevés pénzt, amit érnek.

2011. máj. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát gyerekek ez nagyon gáz. dehogynem érdekel a hogyléte. nekem volt már mind1ikböl 2-m.. tudom hogy milyen lány és fiu volt mind1ik .. a degum is szült egy pár kicsit.
2011. máj. 4. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezzel az a gond, hogy a nőstény újra és újra vemhesülni fog, ami árt majd neki - gondolom ezért mondják hogy nem érdekel az állataid hogyléte, ja , és talán azért is, mert a kicsiket leadod egy olyan helyre, ahol üvegtábla mögött várják a gazdit, és ki tudja milyen helyre kerülnek utána.

A nőstény és a kicsik igényeit ki tudja, hogyan elégíted ki a vemhesség és kölyöknevelés alatt, gondolom nem vagy szakértő ha így gondolkodsz.


Bár ne lennének élő állatok a kereskedésben, így megtanulná az ember az értékét az állatnak akit tenyésztőtől, hozzáértő személytől vesz. Te sem tanultad meg. És ha leadod a kicsiket folytatódik tovább az egész....

2011. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De hát ha volt már, akkor miért nem tudsz dönteni...?
2011. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!