Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem fog fazni (nyuszi)?

Nem fog fazni (nyuszi)?

Figyelt kérdés
Kinn van a nyuszkóm a kertben vagyis a teraszon ,nagy teraszon az ajtó elött ketrecben.Nem fog fázni msot hogy igy lehűlt az idő éjjel?ugyimádom őt.
2011. máj. 3. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hidegtől kell tartani, hanem a széltől,huzattól az meg is ölheti. Miért nem viszitek be a házba?
2011. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek!
2011. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nagyon fúj a szél. De am is a nyulak érzékenyek a hidegre vagy be kell vinni a szobába vagy ki kell bélelni a helyét és el kell takarni hogy ne érje a szél:
2011. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért mert a szüleim nem engedik bennt tartani!És anya szerint tökéletes neki ott és télen is ottlehet tartani..
2011. máj. 3. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem apám nyúltenyésztő (14 éve), most vagy 50 nyulunk van, és azok mind kint vannak, semmi bajuk nincs. A vadon élő nyulak mindig kint vannak mégsem lesz semmi bajuk (csak megeszik őket :)). Szerintem ha tudod, akkor vidd fedett helyre (nekünk van egy kis épület -van teteje, meg 3 oldalról fedett), ott ha esik az eső vagy hó, vagy fúj a szél akkor is jó helye lesz.
2011. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21:27, az egészen más, amikor egy fedett helyen vannak a ketrecben, az a normális kinti tartás. egy egyszerű ketrecben télen(hó, szélfúvás) kint megfog fagyni a nyulatok. Illetve! Ne a mezei nyúllal hasonlítgassuk a HÁZI nyulat..
2011. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21:27 vagyok. Igen azt el felejtettem mondani, hogy a kisebb termetű nyulak nem nagyon bírják a telet. Ha esetleg van mellékepületetek vagy garázsotok vagy más akkor télen oda vidd be a nyuszit, mert megfázik. És nem csak a hidegtől kell félned, a nyulakat éjjel a szúnyogok szétcsipkedik, tehát elég csúnya lesz a füle meg ahol kicsit kisebb a szőre.
2011. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De ha a szüleid nem engedik bent tartani, akkor minek van?

Amúgy az is más, amikor 50 nyúl van és össze tudnak bújni a nagy hidegben. A kérdező nyuszijára, azt hiszem, keresztet vethetünk.

2011. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a nyuszi mindig is kinti nyuszi volt, akkor meg tudja szokni az időjárást ha szigetelt, fedett, kellően almozott (tehát meleget tartó, "fűtött")!! ketrece van. Ez törpékre is igaz, sok tenyésztő kint tartja a nyuszikat megfelelő helyen. A szobaketrec erre alkalmatlan.
2011. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is fűtetlen melléképületben tartom őket télen, még semmi bajuk nem volt. De ott persze nem éri őket szél. Meg érdekes módon sosincs -2-3 foknál hidegebb, télen is ritka, hogy befagy az itatójuk.
2011. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!