Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy nöstény malackám és...

Eszter:) kérdése:

Van egy nöstény malackám és egy hímmel van egy ketrecben lehet hogy vemhes és jó az hogy ha sokat iszik de a hím meg nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vemhes nőstény malacka sokat iszik, úgyhogy ez szerintem természetes.

Arra vigyázz, hogy fialás után (még jobb lenne, ha előtte) rögtön tedd külön a hímtől, különben újra párzik vele.

Aztán hónapokig kell pihentetni a nőstényt, mivel nagyon megviseli a szervezetét a vemhesség.

Nekem sajnos így pusztult el egy malackám, hogy túl sokszor fialt egymás után. :(

2011. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd mindkettőt, de legalább az egyiket, mert bizony újra és újra vemhesülni fog a nőstény. Gondolom nem vagy tenyésztő, vagy hozzáértő személy, ezért ez a pihentesd a nőstényt dolog itt nem válik be, egyszer kell csak hogy komplikáció legyen, és annyi a kölyköknek, vagy az anya malacnak, vagy sajnos mindenkinek.
2011. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Szerintem vigyétek el egy állatorvoshoz a nőstényt, hogy megmondja tényleg vemhes-e, ha nem, akkor az áll fenn amit az előzőben írtam- ha igen, akkor kérdezzétek ki az állatorvost hogy mire kell figyelni, a neten felkereshetsz tenyésztőket is, biztos mondanak infókat.

2011. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok elöször is köszönöm szépen aranyosak vagytok!

Háátcsak tudjátok elöször kaptam a hímet sokat törödtem vele de akkor is vágyot egy társaságra igy hát elmentem az állatkereskedésbe mondtam van egy hím malacom szeretnék neki venni egy társat mondta hogy himet ne hogy vegyek mert megölik egymnást igy hát nösténymaradt..amugy már láccik a hasán hogy vemhes.És muszály elmenni vele az orvoshoz?

2011. máj. 5. 12:12
 5/7 A kérdező kommentje:

De hogy ha megszétválasztom öket akkor sirnak..

Buta volnam hogy elsönek nem nöstényt vettem.!!

2011. máj. 5. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg valamilyen ráccsal ketté osztani a ketrecet és akkor úgy együtt vannak és lehet akkor nem fognak sírni.
2011. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziaa..Köszii ez jó ötlet....és ugy megis elhet a nöstény vagy akkor inkább rakjam külön akváriumba és a hím maradjon a ketrecben aztán majd miután leellet rakjam visszaaa..de akkor már ugy fogom hogy ott lesz a rács mert olvastam hogy nem tesz jót a többszöri ellés.:S
2011. máj. 6. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!