Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg tengeri...

Hogyan szelídítsem meg tengerimalackám?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma vettem 2 tengeri malacot ( hím és nőstény) mind a 2 bóbitás de az a baj hogy beraktam őket a ketrecbe és ha nyúlok keljük úgy rohangálnak össze vissza hogy a forgácsot mind kiszórják a szőnyegre ez nem is lenne baj de nem lehet őket megfogni/megsimogatni :( hogy tudnám őket megszoktatni???( milyen nevet adjak nekik ?) és nem harapnak meg ha odanyúlok hozzájuk?
2011. máj. 6. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jajj.

Képzeld magadat a helyükbe. Valami óriás kiszakít a megszokott helyről, a társaid mellől, dobozba rak, majd teljesen új környezetbe tesz. Halálra vagy rémülve, szét sem tudsz nézni, de azonnal hozzádnyúl, elkap, bököd, fogdos. Szerinted ez a jó egy hörcsögnek?


Hagyd békén, hagyd őket nézelődni, szaglászni. Ne nyúlj hozzájuk pár napig. Legyél mellettük, csöndben, piszkálás nélkül, hagyd, hogy megszokjanak. Aztán később nyúlj be a ketrecbe, de ne a hörcsögökhöz, csak tedd le a kezed. Majd ha már odamernek menni hozzá, ha megszokják, kezdd kézből etetni őket. Ez után jöhet a kivétel, a fogdosás. Ez hetekig is eltarthat, ne várd, hogy egy nap alatt a barátaid lesznek.

2011. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ki beszél hörcsögrés ha leteszem a kezem elkezd rohangálni majd megdermedől? én nekem tengerimalacaim vannak
2011. máj. 6. 16:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Látom a lényeget megragadtad... Elnézést, tengerimalacot akartam írni, nem hörcsögöt. A mondandóm lényege ugyan az, hagyd békén őket egy darabig!

A rohangászás majd megdermedés természetes, majd megismered a viselkedésüket.

2011. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idősök? Testvérek? Vagy egyazon kereskedésből, egymás mellől származnak? Mert akkor szét kéne szedni őket, mert a beltenyésztés végzetes lehet az anyának és a piciknek!
2011. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1 kereskedés de nem vérrokonok sőt nem is rokonok 2-3 honaposak
2011. máj. 6. 19:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem rokonok? Kereskedésekben sok mindent mondanak...:S És a kora elég nagy gond, mert 4-5 hetes korukban ivarérettek lesznek, de 5-6 hónapos kora előtt nem szülhet, így 4-5 hetes és 5-6 hónapos kora között nem lehetne hímmel:S Mert ha vemhes, nem tudja megszülni a piciket és belehalhat.
2011. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
teljesen máshogy néznek ki és láttam ott a szüleiket és én ugy olvastam h 3 hónaposan már lehet vemhes vagyis szülhet mert már elég rugalmasak a csontjai
2011. máj. 6. 20:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Elég rugalmasak, és, ha az egyik kicsi kicsit nagyobb, és nem tudja egyedül megszülni, akkor rohansz az állatkórházba éjjeli ügyeletre, hogy 20000-ért szedjék ki belőle, és örülsz, ha túléli? Tudod, az ember is szülhet 15-16 évesen, és még ha testileg nem is, de lelkileg nincs felkészülve az anyaságra, így a malacka is, még növésben van, nem kéne ezzel leterhelni a szervezetét, a kicsiket sem biztos, hogy nevelné, lehet, hogy csak ott hagyja őket, akkor mit csinálsz?!
2011. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
térdelj le.Ne nyúlj föléjük mert megijednek.Fogj valami kaját és rakd ne úgy hogy lássák hogy te vagy az.Vedd ki,NE HIRTELEN MOZDULATTAL!Rakd a nyakadhoz vagy az öledbe simogasd.Sokat foglalkozz vele!
2011. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
és nem harapnak.Nekem csak akkor kap oda az egyik ha megfogom a fenekét
2011. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!