Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harap a nyuszim. Hogy neveljem...

Harap a nyuszim. Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés

Konkrétan ott harap már, ahol csak ér:(

1 hete kezdődött az egész. Akartam neki kaját adni és beleharapott az ujjam végébe. Akkor szinte csak megfogta, nem is volt normális harapás.


Azóta viszont egyre messzebb merészkedik. Már a nyakamat is harapdálja, elég erősen.. Az egyiknek még a nyoma is ott van 2 napja...


lassan 3 hónapos törpenyuszim van


2011. máj. 7. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
most ivarzik feszegeti a határait.az enyém is ilyen volt.azt csináltam vele, hogyha karmolt vagy harapott lenyomtam a nyakát vagy betettem a helyére.szép lassan rájött, hogy ki az úr a háznál és azóta egy tünemény.
2011. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Brutális vérnyulad van...:) Viccen kívül, nevelni nem nagyon tudod, nem egy kutya. Esetleg idő kell neki, nem tudom mióta van nálad, lehet fél tőled és védekezik. Próbáld meg megszelidíteni, óvatosan simogatni, csemegékkel stb. Nekem a hörimmel is ez a szitu..1,5 éves de mindig harap. Ez is egyed függő.
2011. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amikor hozzám került akkor nagyon aranyos kis bújós volt, a mániája volt, hogy a nyakamba ült és ott pihent :) közben csinálhattam bármit, nyugodt maradt. Ez kb 3 hétig tartott.


Most is a nyakamba ül, de harap is.. :(

2011. máj. 7. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
3 hónaposan még nem hiszem hogy ivarzik de valószínűleg domináns személyiség és most ő úgy gondolja hogy föléd kerekedett, ő a főnök. Egyet tehetsz, hogy megfordítod a rangsort, tudatosítod a nyúlban hogy te vagy a főnök. Ezt úgy tudod elérni hogy amikor támad, harap, agresszívan viselkedik akkor finoman de határozottan megfogod a vállánál, nyakánál és lenyomod a fejét a földre. Addig kell így tartani amíg abba nem hagyja az ellenállást és be nem hódol. Ezt minden alkalommal következetesen meg kell csinálni amikor támadólag nyilvánul meg. Hamar meg fogja érteni miről van szó. Egy kicsi talán keménynek tűnhet ez a dolog de a nyulak egymás között is így csinálják, így vívnak meg a domináns pozícióért. Az én nyulam 5 hónapos kora környékén próbálkozott be a főnökösködéssel, morgott, nekem rontott, harapdált, de hamar megtanulta a helyét.:)
2011. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!