Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kell a törpenyuszit ivartalaní...

Kell a törpenyuszit ivartalanítani és ha igen milyen idősen szabad? Feltétlenül szükséges?

Figyelt kérdés

Nagyon sok vélemyényt olvastam. Találtam jó és rossz véleményt is a dologról.Viszont még nem tudok dönteni. Azt sajnos nem tudtam meg sehonnan ,hogy mennyivel csökkenti az ivarszervi megbetegedéseket vagy esetleg meg is gátolja azok kialakulását.


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. máj. 9. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
megelőzhetőek vele bizonyos ivarszervi betegségek, illetve elkerülhetőek az ivarérettségből fakadó rossz viselkedési formák. (jelölgetés, vadabb természet)
2011. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ivarszervi megbetegedéseket jelentősen csökkenti. Ha kiveszik a kislány nyuszi méhét és petefészkét, biztosan nem fog elrákosodni, és ez áll a fiú nyuszik heréjére. Márpedig ezek relatíve gyakori betegségek.

A nyuszipisi erős szaga is megszűnik és az ivarosodással járó rossz tulajdonságok, harapás, támadás, csipkedés, agresszivitás is. Nem is beszélve arról, hogy akár 4 évvel is tovább élhet egy ivartalanított nyuszi.

2011. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként 6 hónapos kortól ajánlják az ivartalanítást, akkor lesznek tökéletesen kifejlettek a nyuszik és válnak alkalmassá a műtétre.
2011. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszönöm a gyors válaszokat


Az ivartalanítástól nem változhat meg? Nem vadul el vagy nem lesz kedvetlen?

2011. máj. 9. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
az én nyuffancsom ivartalanítás után kelekótya bújos nyuszi lett, sokkal kezelhetőbb, és állandóan bohóckodik, én nagyon örülök neki, hogy ivartalanítattuk
2011. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az én picim minig ilyen mondjuk azért rossz is tud lenni, de vannak nagyon aranyos pillanata.

Ha van kedved a nyuszikról csak úgy beszélgetni megadom az e-mail címemet :)(mondjuk nem tudom hogyan kell, de majd csak rájövök)

És köszi a válszokat:)

2011. máj. 9. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fog jelentősen változni a természete, ugyanolyan aranyos marad, csak felhagy bizonyos dolgokkal, mint amilyen a csipkedés. Az roppantul bosszantó tud lenni. Az én nyuszim nem szokott agresszív lenni, de akié az, az is elmúlik. A pisi erős szaga is megszűnik, ezek jó dolgok. De a legjobb, hogy tovább fog élni a nyuszikád, annál többet lehetsz vele.:) Nem linkelnél egy képet a nyuszkódról? Milyen fajta? Színe? Neve?
2011. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!