Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpesünöket miért kell...

A törpesünöket miért kell negyedévente féregteleníteni?

Figyelt kérdés
Egy csomó tenyésztő oldalát végigolvastam és mindegyik legalább negyedévente javasolja. Eléggé kezdő vagyok a témában, nem értem, hogy lakásban tartott sünin miért kell ilyen rendszerességgel féregtelenítő szereket alkalmazni, ha más állattal nem találkozik, tehát bolhák nem telepedhetnek meg rajta és a bélférgeket sem tudná kitől elkapni.
2011. máj. 9. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért mert a sünit jó esetben lerakod a szobába néha rohangálni, ahol előzőleg valaki cipővel végigsétált, vagy ha kutya van, akkor lábbal is, vagy valaki papucsban végigment ott, ahova cipővel léptetek, amivel előtte kutyagumiba léptetek, csak nem vettétek észre, a sünnek megtetszik, felnyalja, és kész a baj. Kicsit körülményes, de érted: ti behozzátok a külvilágot, ahol van bolha is meg féregpete is. A buszon egy csövestől átugrik a kabátodra egy bolha, otthon le, rá a sünibe és kész, észre sem veszed, csak amikor már gáz van.

Persze ez marha ritka, a negyedévente féregtelenítés leginkább ilyen biztos ami biztos dolog, de mivel eléggé le tudja őket harcolni egy férgesedés, megéri.

2011. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csoro válasza:
mert gelesztás
2011. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!