Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Iszonyat büdösek 2 nap után...

Iszonyat büdösek 2 nap után az egereim, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Forgácsot, szénát is rakok be nekik (2 fűegér) de már 2 nap után valami borzasztó szaguk van, pedig a forgács is citromos...:S
2011. máj. 10. 17:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
Cseréld a forgácsot naponta
2011. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az illatos forgács nem tesz nekik jót... Tegyél a forgács alá csutkaalmot, az jobb nedvszívó, vagy zeolitot (vannak ilyen macskaalmok). Az a lényeg, hogy a forgács alá tegyél valami jó nedvszívó dolgot. A zeolit azt hiszem, az ammóniát is megköti valamennyire.
2011. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Nekem is voltak egereim, és minden nap kellet cserélnem alattuk a forgácsot, mert annyira büdösek voltak..Sajnos nem nagyon tudsz mit kezdeni vele, én is illatos forgácsot vettem, de nem jó semmi, csak drágább...
2011. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a zeolit macskaalom átlagban milyen áron van? 10kg-s kiszerelésben.
2011. máj. 10. 18:12
 5/15 anonim válasza:
Hát nekem volt fehéregerem de semmi szaga nem volt. Csak a vizelete volt büdös de azt rendszeresen kitakarítottam. Az emberhúgy is büdös ha nem a wc be csinálod. Nem az állat büdös hanem a vizelete vagy a széklete. Az embernek meg nem csak a széklete és a vizelete büdös de még a testszaga is van.
2011. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
jó: akkor büdös a vizeletük. az egerek valóban nem, de hirtelen ez a megfogalmazás jutott eszembe. Amúgy a kérdés pedig nem erről szólt, hogy találsz-e benne hibát, vagy sem.
2011. máj. 10. 18:23
 7/15 Platypus ***** válasza:

A fűegérnek nem szabadna büdösnek lennie 2 nap után. Száraz éghajlathoz szokott, víztakarékos szervezetű állatok. Ha kifejezetten büdösnek érzed őket, akkor valami baj van. Vizelet vagy ürülékszag, vagy valami egyéb? Mekkora terráriumban tartod őket? És mivel etetsz?


A sima házi egérnél normális, ha büdösek, náluk ez egy direkt területjelölő szag. De a fűegér az szinte szagtalan jószág.

2011. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A vizeletük elég büdös. a székletük normális.(állagra, "szagra") gyümölcsöt, zöldséget esznek, szénát, magkeveréket(búza-árpa-szotyi-kukorica) naponta kapnak friss vizet. mit rontottam el?:S
2011. máj. 10. 19:31
 9/15 A kérdező kommentje:
Az egérke nem büdi, csak ha kinyitom a terráriumot, vizeletszag jön ki belőle, pedig szellőzik is. 35x40x30-as terráriumuk van.
2011. máj. 10. 19:34
 10/15 A kérdező kommentje:
gyümölcs-zöldség alatt almát, narancsot, répár, zellert, karalábét, petrezselymet értek.
2011. máj. 10. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!