Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi kényesebb...

A törpenyuszi kényesebb állat, mint a többi? Ugyanis húsvétra kapok egyet, de azt mondják hogy törpenyuszi kényes, nem bírná a hideget. Én pedig pont egy olyat akartam, mert az cuki és szelíd is

Figyelt kérdés
:))Előre is köszi a válaszokat:))
2009. márc. 11. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A törpenyúl aranyos és szelíd ha jól van nevelve.

Rendszeresen kell vele foglalkozni hogy kézhez szokjon.


Nem kényesebb mint bármelyik mások fajta, de azért kinti tartásra nem alkalmas.


Ha a szobádban kap egy terráriumot és naponta kiengeded remekül el lesz benne!


Nagyon figyelni kell arra hogy tudjon eleget rágni és vágni kell a körmét ha magától nem kopik, valamint gyakran előfordul hogy a szőre annyira összecsomózódik a nyakán hogy a lábait gyakorlatilag odaköti. Ilyenkor ezeket a csomókat szépen le lehet vágni ollóval.


Fürdetni nagyon ritkán kell, mert nem tesz jót.


Nem ár figyeli a füleire és s szemeire is, de nem általános hogy probléma lesz vele.


Előfordulhat náluk bőrbetegség, azzal azonnal állatorvoshoz kell menni, mert a vékony bőrét a hegyes kis karmaival baromi gyorsan szétszedi és akkor elfertőződhet.


egyébként háziállatnak nagyon jó választás!


sok boldogságot hozzá!

2009. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne az alapján válaszd, hogy cuki és szelíd.

Pl. nem emelheted fel, nem veheted ölbe, nem 100% hogy azonnal szelíd lesz, van amelyikükhöz egy 1 éven át kell közeledni óvatosan, minden nap órákat foglalkozni vele, hogy megszokjon.

Minden nap ki kell engedni őket a ketrecükből (jelzem az első válaszolónak, hogy a nyulat nem terráriumban tartjuk...), esetleg sétáltatni, költeni a minőségi tápra, a zöldekre. Ha türelmesnek gondolod magad, az elején meg tudsz birkózni azzal, hogy esetleg menekülni fog előled és halálra rémül és nem félsz a kihívásoktól, akkor a nyuszid imádni fog.

Az enyémek hallgatnaka nevükre, ölbe másznak, szobatiszták, sétáltatni lehet őket. Jól meg is szenvedtem velük... Több hónap, végül fél év után lettek ilyen szerethetőek. De a kicsi még midig utálja, ha felvesszük és halálra van rémülve... azt cakkumpakk az összes nyúl utálja...szóval nem egy dédelgetős állat.

2009. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a jó tanácsokat, csak az a baj hogy az apukám (a fater:) allergiás a kisállatszőrre...

tényleg nem lehet a szabadban tartani törpenyuszit??:((

Azért köszi:)

2009. márc. 16. 14:12
 4/4 timido ***** válasza:

nekem is van törpenyuszim, és azon kívül, hogy büdi (de ha rendszeresen van tisztítva, akkor nem az!) nagyon jól meg van. bár este kicsit idegesítő, amikor rágcsálódik, vagy nem tudom:)) de ez csak akkor volt amikor kicsi volt, most már egy éves, és tudja, hogyha sötét van, akkor csöndbe kell lenni. :) Naponta kiengedem, hogy szaladgáljon, és nincs vele semmi gond.:) Szerintem kevés baj van vele, ha figyelsz rá. (takarítod, kiengeded, eteted)

Szabadban tartani azért nem érdemes, mert könnyen megfázik, meg ilyenek.. De ha be van oltva, és van egy jó kis helye, ahová be tud bújni, akkor lehet, mert én már láttam kinti törpenyuszit! De ha kinntre szeretnéd, mindenképpen várj vele nyárig, mert akkor már este sem fog fázni, most még a bundája biztosan nem védené meg! És ha nyáron teszed ki, akkor ahogy hűlik majd az idő, úgy fogja majd a bundáját növeszteni. És olyan hely kéne neki, ahol nem fog elszökni. szerintem.:) És szerintem ha kinnti nyuszika lenne, akkor ne legyen egyedül, mert mégiscsak más, ha van mellette egy másik nyuszika.:)

2009. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!