Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy vadászgörény?

Mennyibe kerül egy vadászgörény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy vadászgörényt,de nem nagyon tudom,hogy mennyibe kerül,na és a tartozékai. Ketrecet párom csinálna neki szekrényből és drótból,szóval azt nem kell venni. Oltás muszály neki? Mivel kell etetni? Amit csak tudtok róla,kérlek írjátok le! Milyen a vérmérséklete,természete meg ilyenek....

Előre is köszönöm!!!

27L


2011. máj. 12. 17:36
 1/4 anonim válasza:

Szia:)

Ez attól függ,hány éves,és hogy kitől veszed:)

Nekem is volt egy görim,nagyon aranyos volt az volt a neve hogy Bigi,csak hát most 15 éves vagyok,és hogy mondjam.Nagyon nem szerettem takarítani.És neki is jobb lenne ha tiszta lenne az alom.Ugye nekem benn volt a lakásban,egy nagy ketrecben,kis korában,mindíg szabadon volt egy 2 emeletes házban,nem ment el,volt egy eset mikor valahogy kiszökött láb mellett és lement az udvarra a kutyákhoz,viszont a kutyák elkapták,de a görény híres arról hogy nagyon szívos.Én kis korában kb 2 hónapos volt,Székesfehérváron vettük egy tenyésztőtől,még csukva volt a szeme,volt hogy 2 hétig folyton a kezemben volt ennek a következménye az lett,hogy annyira szelid volt,hogy mikor vittük az állat orvoshoz azt mondta az orvos hogy soha nem találkozott ilyen szelid görénnyel.És bármint csinálhattál vele nem harapott meg.Nagyon szeretem még most is.Csak hát a takarítás.:/ Nos én akkor 8 ezer forintért vettem.De FONTOS ha megveszed akkor ne rakd bele a ketrecben és onnan nézd,mert mikor 1 éves lessz akkor már nem bírod kivenni mert meg harap,és azt gondolom te se szeretnéd,meg keszttyűbe fogdosni.Oltás kell neki,mert addig nem viheted ki a szabadba.FONTOS: Mikor elérte a görid az ivar érett kort,akkor MUSZÁLY bepároztatni,mert ha nem pároztatod be,akkor ''túltűzel'' és elrákosodik a méhe,és belehal.Ha nem akarsz kölyköket akkor kiszetheti az állat orvos a méhét,ez kb 12 ezer ft,de ez orvos függő.Azt hiszem Disznó,És tehén húst nem ehet.Nah ennyi lenne,ha van valami kérdésed,nyugottan írj,válaszolok:) Szia

2011. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ, hogy honnan szerzed be a görényt. Tenyésztőtől olyan 10-30 ezer forint körül van színtől függően. Ehhez a jobbik ad neked származási lapot a felmenőkkel kacsoltban és van olyan ahol az első oltás is benne van az árban, mert csak úgy adja ki, sokan csak ivartalanítási szerződéssel adják oda az új gazdinak. Ha örökbe fogadod akkor általában az állatorvosi költségek ellenében kapod meg ez általában olcsóbb. Ha körbe nézel interneten lehet, hogy találsz olcsóbbat de én azt nem ajánlom neked, mert sok rejtett betegségei lehetnek ami miatt az állatorvosi költségek vinné el a pénzt. Oltani igen kell, mert ha sétálni szeretnél vele akkor nehogy összeszedje a betegségeket. Sok kórokozót a cipőd talpával is be tudod vinni a szobába. Ezek állatorvostól függ, hogy mennyibe kerül és, hogy hol laksz. Erre nem tudok pontos adatott mondani. Aztán következik az ivartalanítás ami, ha nem akciós akkor olyan 20-30 ezer plusza az antibiotikumos kezelés ( ez nőstény göriknél van mert az ő műtétük nagy hasi műtétnek felel meg.) A hímeké olcsóbb de mivel nekem lány görényem van ezt nem tudom. Szoktak ajánlani lányoknak implantátumot amit ha jól tudok akkor olyan 25 ezer körül van de azt olyan ha jól bizonyos időközönként cserélni kell. Azaz az ivartalanítás hosszútávon olcsóbb. Muszáj ezt megtenned, mert ha elkezdenek tüzelni akkor abba bele is pusztulhat.

Mi a ketrecet 30-ért vettük házilag készíteni olcsóbb de azt nem tudom.

Etetni húst hússal kell. Adhatsz neki kiegészítésként hetente 1-2 alakalommal tojássárgáját (fehérjét nem mert allergiát okozhat), túrót. Én még bébiételt szoktam neki adni ami négy hónapos kórtól adható abból minden féle ízben de nálunk ami nyerő volt az a gyümölcsös.

Kölcsékként bejön még a póráz, hám, amivel sétálsz vele. Rongyok, játékok ( bár házilag is lehet csinálni és szatyrokkal is igen jókat tudnak játszani. :D), vitaminok. Ez attól függ melyik üzletben veszed. Ja és ha megbetegszik akkor az állatorvosi költségek. Ezek drágák mert sok helyen egzotikus állatnak tartják. De ezt évente egyszer megvan amikor ismétlő oltásokra mész vele.

Hát röviden ennyi. Ha lenne kérdésed akkor nyugodtan írj privátot.

Remélem tudtam segíteni.

De mindezek ellenére érdemes őket tartani, mert egy nagyon mókás állatok.

De nagyon meg kell fontolni mert nagyon sok időt igényelnek napi szinten kell velük foglalkozni min.3-4 órát

2011. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Még annyit,hogy szeretnék kérdezni,hogy a gyerekekkel milyenek?Mert van egy három éves kislányom.Először cicát szerettünk volna,mert abban jobban bíztam,hogy nem lesz gond ha "nyúzza",de mivel a párom nem szereti őket,az kilőve. Görényt meg már régi álmom,mert nagyon aranyos állatok,egyik barátnőmnek volt. :)
2011. máj. 12. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ milyen a természete. Én a te helyedbe akkor várnék és idősebb görivel kezdeném. Van az mvk oldalon befogadható görik tőlük kérj tanácsot ők fognak tudni nyugodt állatott biztosítani. Ott tudom, hogy az állatorvosi költségek ellenében adják oda.
2011. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!