Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi van a tengerimalacotok...

Mi van a tengerimalacotok alatt? (forgács/pléd/egyéb)

Figyelt kérdés

Van 2 tengerimalacom.Azt hiszem,de nem biztos hogy 74x30as a ketrecük.Forgács van alattuk,de mindig kiszemetelnek.Nektek mi van alattuk?És ha pléd akkor hány darab van malac-plédnek?Láttam már olyat ami fürdőszobaszőnyeg volt,olyan amit méretre vágnak és szivacsos.Az nem szívja be a nedved,mert ha igen akkor azt kimosni hogy lehet?Kijön belőle a pisi?Lenne még egy kérdés.Ha nektek nem ketrecbe van hanem "birodalomban" akkor azt hogy,miből és mennyi pénzért csináltátok kb.Kérlek ha tudtok küldjetek képet is!!


Köszönöm szépen a válaszokat! :)


2011. máj. 14. 16:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2011. máj. 14. 16:39
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez a pléd/szőnyeg dolog hülyeség. Beszívja a pisit, tocsogni fog, büdös lesz, megeszi a malac, stb. Alom kell alájuk. Napi 2-3x összeszeded, ami kiszóródott, és kész.

Ja, és a 74x30-as ketrec szörnyen kicsi 2 malacnak! Minimum 100x50-es hely kéne nekik.

2011. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De csak éjszaka vannak bennt.Van egy elkerített rész és ott vannak egész nap,mikor suliban vagyok akkor is.
2011. máj. 14. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:
az én malacom alatt forgács van. kb hetente takarítom és kész :) nincs vele nagy gond. viszont igen, kiszórja. de celofánnal körbe lehet tekerni ha gondolod, és akkor nem tud kiesni a forgács. ismerősömnél bevált :)
2011. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A celofán jó ötlet,de előre mit tegyek?Sajnos az első "fal" az egész egy nagy ajtó..csak ott nyílik a ketrec és ott is kiszórják.
2011. máj. 14. 18:39
 6/11 anonim ***** válasza:
A pléd nem hülyeség. Az enyéim alatt egy éve van pléd, és nem tocsog, nem büdös. Nekem 100x100-as ketrecem van. Két malac van benne. A ketrechez ingyen jutottam hozzá, de amúgy a Fressnapfból származik, eredeti ára kb. 19.000,-Ft volt. Én kukoricacsutkaalmot szórok a pléd alá, az jól felszívja a pisit. Eleinte fapelletet használtam, de úgy tapasztaltam, az nem annyira volt nedvszívó, hiába állították sokan. Két plédem van, hetente egyszer cserélem alattuk. A csutkaalmot a pléd alatt csak ott, ahol pisis. Ezen kívül a sarkokban vannak kisebb pléd darabok még, mert oda szeretnek pisilni, és így tovább bírja a nagy pléd, ami az egész ketrec alján van. Sosem rágták a plédet, még csak meg sem kóstolták. Egyszer kipróbáltam a fürdőszobaszőnyeget, de azt viszont megkóstolták, így nem használtam tovább, meg azt szerintem nem olyan jó, mint a pléd. Ja, és a plédnél nem mindegy, hogy milyet használsz. "Fleece" a neve, így keresd a boltban, bárhol kapni egyébként, barkácsáruházakban, akárhol. 100 % poliészterből készül, ezért könnyen szárad. Úgyhogy nekem bevált a pléd, szerintem próbáld ki te is. Erről bővebben a www.gemon.ro fórum részében olvashatsz, nagyon sokan már plédet vagy fürdőszobaszőnyeg használnak malac alá.
2011. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

préselt faforgécs

sima faforgács

csutkaalom

2011. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És nincs egyikőtöknek sem malac-birodalma?Érdekelne hogy hogyan kell készíteni.De nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!
2011. máj. 14. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem olvatam végig a többi választ, de szerintem ezt még nem írták, ha igen bocsi.

Nekem nyuszim van és vele is ez a probléma volt mindig tele volt minden forgáccsal. Én ismerőstől tudtam szerezni egy átlátszó müanyag lapot ,amit szikével bevágtunk méretre és azt körbe raktuk a ketrecen így az nem engedi kipotyogni a forgácsot. Hobby glass a neve de inkább a müanyaghoz hasonlít. Szerintem praktikerben tudsz venni az árát sajnos nem tudom de talán pár ezer forint lehet és mindenképpen megéri,nagyon hasznos.

(Egy tipp: ha ezt a megoldást választod akkor kis csellel meglehet oldani az összecsatolásnál is ugye ahol hozzácsatolod az almos tálcát a ketrechez ott az a lejobb ha egy meleg szeggel vagy forrasztóval lyukat csinálsz rá és oda berakod a két "csattot",de ez már nem nehéz és másképpen is megoldható.)

Ha tetszik az ötlet akkor csinálok képeket és elküldöm ,ha szeretnéd

2011. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy az sem mellékes,hogy nem néz ki rosszul ,sőt tehetsz mintákat vagy matricákat az műanyaglap oldalára amimég fel is dobja a ketrecet.
2011. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!