Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két lányhörcsögöt kaptunk, de...

Két lányhörcsögöt kaptunk, de miért viselkednek így? Lehet, az egyik fiú?

Figyelt kérdés
Kaptunk két lány hörcsögöt,amiket valószínű szét kell választani,mert van hogy összeverekednek.De lehet csak játékól teszik,de sajnos nem tudom.Így inkább mindenképp szétválasztom őket.De amiért írok az az lenne,hogy ők még csak 6 hetes körül vannak,de tegnap vettem észre,hogy az egyik napról napra mintha nagyobb lenne.És a kisebbik,folyton kergeti,majd rá akar mászni.Mintha párosodni akarnának.A nagyobbik szinte mindíg a házban van,csak néha jön ki,a kisebb többet kijár,és bejárja a ketrecet.De ha két lány,akkor mért akarna rámászni a másikra?Vagy van ilyen két lány között?A nagyobbik mért nőtt meg így pár nap alatt?Sajnos nem tudom megállapítani a nemüket,mert nem igazán látom...Annyi kérdésem lenne még!Segítsetek!
2011. máj. 17. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A hörcsögök magányos állatok, mindegy hogy két fiú vagy két lány mindig verekedni fognak, ha fiú lány, a szaporodási időszakon kivül ök sem jönnek ki jól. Ha az egyik fiú a másik lány akkor a lány valószínűleg már vemhes, de ha két lány van akkor is lehet hogy az egyiket vemhesen vetted.
2011. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi!És miből lehet megállapítani,hogy vemhes-e a hörcsög?
2011. máj. 17. 11:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha mást nem, abból, hogy egy idő után lesz alatta sok rózsaszín kishörcsög. Nézegesd, hogy kerekedik-e. De reménykedj, hogy nem vemhes, mert ilyen fiatalon elég veszélyes lehet rájuk nézve.
2011. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen tudom.Azt sem tudom mit kell csinálni ha tényleg lesznek picik.Meg az egyiket el akartam ajándékozni.De ha terhes akkor így is odaadhatom?Lehet túl sem éli.Vagy hogyan válasszam le a ketrecet?50X30-asban vannak.
2011. máj. 17. 11:53
 5/15 anonim ***** válasza:
tedd őket mindenképpen külön, és az amelyik szerinted vemhes, nézegesd sűrűbben, 16-18 nap a vemhességi idő, a vége felé már elég látványosan látszik a különbség a két hörcsög között (a vemhes olyan lesz mint egy kis puffancs) amikor a kicsik megszületnek adják neki (meg előtte is már pár nappal) sok zöldséget, amiben sok a nedvesség, esetleg kemény tojást, magokat, mert ilyenkor többet esznek. Ha a kicsik megszülettek már ne takarítsd őket addig amíg a kicsik olyan 2-3 hetesek lesznek, vagy max úgy hogy a fészket békén hagyod és csak atöbbi részt szeded ki. A fészekbe ne nyúlj be, majd kijönnek maguktól ha eljött az idő.
2011. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hörcsögök nem szoktak belehalni a szülésbe, általába remekül megoldják, viszont előfordul az is hogy megeszik a kicsiket vagy 1-2-t. Odaadhatod ha akarod, de mondjad hogy lehet hogy vemhes. Azt amelyiket meg akarod tartani hagyd a ketrecben, amelyiket meg nem, ha csak pár napról van szó akkor tedd bele abba a nagyon nagy fajta dunsztos üvegbe ha van olyanotok. Ha meg nincs akkor gyorsan adj túl az egyiken.
2011. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát nézd, sztem úgy lenne korrekt, hogy ha a vemhes gyanúsat akarod elajándékozni, hogy megmondod, hogy lehet, hogy vemhes, te is valószínűleg így kaptad. De még jobb lenne, ha inkább megvárnád, hogy mi a helyzet vele. Elválasztani nem tudom, hogy lehetne, de nagyon kicsi helyük lenne úgy, ha elfelezed a mostani ketrecüket... valakitől nem tudsz kölcsön kérni egy kis ketrecet vagy terráriumot?
2011. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja igen meg az hogy az egyik nagyon "fészkel" az is lehet annak a jele hogy nemsokára lesznek a kicsik. Ha akkor még együtt van a két hörcsög akkor nagyobb eséllyel esik bajuk a kicsiknek. Ha már megvannak a kicsik akkor az egész fészket mama+gyerekek nem tudod továbbadni akkor ha mindenképpen azon akarsz túladni amelyik ellett, vagy várd meg amig a kicsik megnönek (kb egy hónap) vagy dobd ki a kicsiket a kukába, mert a költöztetés után már valószínű amugyis elpusztulnának
2011. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"dobd ki a kicsiket a kukába"

Szép hozzáállás... legalább másokat ne buzdíts már a hülyeségre, még ha tőled ennyire is telik.

2011. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megpróbálok szerezni.Persze,megmondanám,hogy lehet,hogy vemhes,ha elajándékoznám.Ha jól megvannak akkor is külön kell tenni az egyiket a vemhesség miatt?Szerintem az lehet,mert mikor hoztuk őket,szinte egyformák voltak,most meg olyan az egyik már mint egy puffancs,nem is nagyon hagyja magát felvenni.Ki sem nagyon jön.Azon tanakodtam,hogy mitől fúvodott fel,de csak tápot meg almát kapott.
2011. máj. 17. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!