Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi, hörcsög, degu, csincsi...

Nyuszi, hörcsög, degu, csincsilla, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

HÖRCSÖG DEGU VAN,de le szeretném cserélni,mert mindig veszekszenek,bántják egymást,nem tudok velük mit csinálni =|

melyik olcsóbb,melyiket lehet hamar kézhez szoktatni?

Én csincsillát szeretnék,de annak nagy ketrec kell,és akkora hely sincs a szobámban :S

egy szülő melyiket engedné meg ha már lehetne választani?

kérlek írjatok jellemzőket róluk,hogy melyiket érdemes tartani


2011. máj. 18. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a degu hörcsög párositás nem jó, ezt észrevetted te is. a csincsilla mozgékony, de nem olyan bújós. a hörcsög is aaóranyos, azzal van a legkevesebb gond. a nyuszi sok odafigyelést igényel, de meghálálja, ugyanigy a tengerimalac is. egy szülő, háthogyha ugy nézzük egy malacot, vagy egy hörcsögöt enged meg inkább.
2011. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

TENGERIMALAC SOHA

NEKÜNK VAN ÉS MÁR MI IS ELAKARJUK ŐKET AJÁNDÉKOZTATNI MERT FOLYAMATOSAN UJIZIK!!!!!ÓRÁNKÉNT!ÉS HA NEM FIGYELSZ RÁ ELKEZDI RÁGNI A RÁCSOT!ÉS EZ MONDHATOM AKKOR A LEGJOBB HA TÉVÉZEM!

2011. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

MI AZ HOGY LE AKAROD CSRÉLNI?????

Ha vállalsz egy állatot akkor élete végéig gondoskodnod kell róla.....

nem értem hogy hogy teheted ezt le akarod cserélniiiii??

te nem vagy jól....

(naggyon bocsnátot kérek de...de...de....)

2011. máj. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hörcsög és degu együtt, vagy 2 hörcsög és 2 degu? Nem az a megoldás, hogy ha valami nem jó, akkor lecserélem, élőlényekről van szó!
2011. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha a tengerimalac folyamatosan "UJIZIK", akkor ott valami gond van. (szerintem az etetéssel lehet. Nem össze-vissza adtok nekik enni?)

ajánlom ezt a honlapot: [link]

2011. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Te inkább nyuszit se vállalj, 100x50-es ketrec kell neki, napi min 2 óra ketrecen kívül + 1 óra míg foglalkozol is vele aktívan...
2011. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatot lecserélni?!Istenem, egy állat nem egy játék, amit megunsz, kidobod!! Ismerős A kis herceg idézete: "Felelős vagy azért, amit megszelidítettél.."?

Nyulat, de egyéb állatot sem ajánlanék ilyen mentalitással..A nyúl 6-12 évig is élhet jó tartással, ha megnő, és ledobja a baba bundáját, akkor azt is le akarnád cserélni, mert már nem annyira cuki?A tengeri malac és a nyúl is sok törődést igényel, a nyuszit állatrovoshoz is kell vinni, oltatni és ha te nem tudod, akkor orvossal karmot vágatni. Szerintem előbb nézz szét a megfelelő honlapokon, és mérlegeld, hogy egyáltalán tudod e vállalni, mert ha múló fellángolás, akkor felejtsd el. Amúgy a nyuszinak 100X50-es ketrec a legkisebb hely, amin tarthatod, ennél csak nagyobb lehet.

2011. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja és most én vagyok a köcsög szar nemnormális idióta vadbarom,csak mert "le akarom cserélni"... de egyszerűen nem bírom egyszerűen kézhez szoktatni a degut,meg a hörcsögöket... meg én nagyobb testű állatokat szeretek,nem ilyen piciket... =|

azért vannak ezek az állataim,mert a szüleim akkor még csak a degut meg a hörcsögöt engedték meg...

nem tehetek róla -.-

én kérek elnézést -.-

2011. máj. 19. 20:39
 9/13 A kérdező kommentje:
kétszer írtam az "egyszerűen"-t bocsi ._.
2011. máj. 19. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Off:Ha rágugliztál volna, 100x elolvashattad volna, hogy ne vegyél kereskedésből állatot, mert vad lesz. Másrészt: ha van egy gyereked, aki hisztis, akkor lecseréled, ahelyett,hogy megnevelnéd? Ha már egyszer megvetted, felelősséggel tartozol érte élete végéig. Sok türelem, napi 3-4 óra foglalkozással magadhoz tudod szoktatni őket. Kicsit több emberséget...

válasz: Csincsillát, ha van fölös 50ezred, és napi 3-4 órád fölösbe. (ezzel, mint írtam,, a meglevőket is simán magadhoz tudod szoktatni. A csin nem ölállat, akaratos, makacs, de szeretni való. Általában nem szeretik, ha összetapogatod a bundájukat. Én speciel a tgm-okat nem szeretem, most le fognak hurrogni, de buták. Jó fejek, viccesek, de buták. Ketrec minimum 100x50 cm. Személy szerint a degut javasolnám. A nem részletezném, milyen válaszodból azt vettem ki, hogy egyedül tartod. Akkor meg ne csodálkozz, ha vad, egyébként, ha beírod google-be, hogy degu, az 1. linken szinte minden le van írva. Nyuszi napi 3-4 óra szabadonlét, szobatisztaságra nevelés, 1 óra aktív foglalkozás, ha nem vigyázol, honnan veszed, beteges, beltenyésztett, vad. A hörcsögök szintén nem kézbenücsörgősek. Ami ilyen ezek közül, az a degu, csak benned nincs annyi kitartás, hogy megszelídítsd... Aztán: a hörcsög erősen territoriális állat, egyedül kell tartani. megint kicsit off: ha egyébként is nagyobb állatot akartál, akkor minek vetettél hörcsögöt meg degut? Na mindegy.

De egy állatra akkor sem írod azt, hogy le akarod cserélni. nem egy megunt játékszer, egy élő, érző lény. Amiért te felelősséget vállaltál. Azzal, hogy megvetted, azt vállaltad, hogy élete végéig foglalkozol vele, és mindent megteszek azért, hogy jól érezze magát. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy kézhez szoktatod. Merem javasolni, hogy nézz kicsit magadba. Én, az alapján, amit most leírtál, ha 1 milliót fizetnél sem adnék el neked állatot. Gondold meg, mit akarsz tenni.

2011. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!