Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen melegbe mit adjaka...

Ilyen melegbe mit adjaka tengerimalacomnak enni?

Figyelt kérdés
A magokat nem nagyon eszik..meg ugye én adok nekik vizet is mindennaap..arragondoltam h kicsit hidegebbet adok mert nagyon meleg van..:) esetleg ilyenkor olyan zöldségeket adjak neki amikbe sok a nedv? pl(uborkaa..)?
2011. máj. 19. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
uborka és saláta:)
2011. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
uborka, paradicsom, mandarin. Az enyém ezeket imádja. De elsősorban a friss víz és a széna nagyon fontos. A vizet pedig nehogy behűtsd, könnyen megfázhat még ilyen időben is, ha jéghideg vizet adsz neki.
2011. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2 éve van tengerimalacunk, ráadásul 2 tesó, mindkettő fiú, Vili és Marci. Nálunk vizet nem kapnak, mert tettem be itatót és tojtak rá, azaz nem akarták használni, ki is vettem. Azóta minden nap 3-szor kapnak friss zöldséget vagy gyümölcsöt. Meg néha szedek nekik füvet, ami ha kertes házban élnék napi szinten adva lenne, de panelban nem mert sok kutya van és hátha "piszkos" a fű, vagy vmi beteg kutya levizelte.

Na szóval.

Adható zöldségek:

uborka, saláta, sárgarépa, paradicsom és paprika.

Ezek a kedvencek nálunk a srácoknak. :)

Alma is adható nekik, no meg majd ha lesz görögdinnye, csak a héját add neki, ne legyen rajta piros!

Meglátod hogy majszolgatja, imádja.:)

Amúgy minden nap kapnak friss szénát és magkeveréket.

Ha még van kérdésed, írj nyugodtan, segítek szívesen. :)

2011. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Újra a két malacos vagyok. Előzőmnek üzenem, hogy elvileg citrus gyümölcsöt nem is ehetnek, nem tudom miért. Mandarin akkor nem valami jó.

Ja és nem szabad nekik krumplit, és a káposzta összes fajtáját, sőt szerintem talán retket sem.Gondolom előbbi a keményítő miatt, utóbbiak pedig a gázos hatás miatt.

2011. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Kedves utolsó, elvileg salátát sem ehetnének, nézz utána. Szerintem ne nyissunk vitát arról, hogy mit ehetnek, mit nem. Mindenkinek más véleménye van erről. Nekem egy boldog, egészséges, 5 éves malackám van, nagyon gyakran kap mandarint, és kutya baja. A narancsot nem szereti, citromot meg alapból nem adok neki. A görögdinnyét pedig imádja, annak is a piros részét, nem a héját.
2011. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, és módjával káposztát, karalábét is kap. Ezek felfújhatják őket, tehát tényleg csak egy kicsi darabkát szabad nekik adni. Amit még nagyon szeret az enyém, az a cukkini.
2011. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

valmi lédűsat.. kígyóubi... paradicsom saláta 8de figyázz piacról várárolj salátát vagy olyan hejről ahol nem permetezik.. ugyanis a permetől sokan pusztluak el :///

paprikát is szeretik :DD

2011. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok: az én malacaim is imádják a paprikát:) Amúgy nagyon sok zöldséget esznek és semmibajuk:)
2011. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagyis első válaszoló voltam:)sorry
2011. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Nem jéghideg vízre gondoltam..csak picikét hidegebre.:)

Adtam nekik vizet meg ubbiit.:) kapnak még majd ma szénát és friss gyümülcsöt.

2011. máj. 19. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!