Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Finnyás a degum. Hogy vegyem...

Finnyás a degum. Hogy vegyem rá, hogy egye a friss zöldségeket-gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Degum, mióta nálam van finnyás, de nagyon durván. Szépen eszik egyébként, csak épp nem azt, amit én szeretnék. Mikor hozzám került is megfigyeltem, hogy nem akarja a friss zöldségeket, gyümölcsöket megenni (csak az almát), ez addig oké volt, hogy télen megtudtam szárítani ezeket és mellé tettem mindig friss almát, plusz készítettem neki hetente minden nap vitaminkoktélt és azzal is itattam.


Most itt a nyár és már nemtudok szárítani, aszaltat sem vehetek, nade akkor mit csináljak?

Amit most eszik az széna házi, jó minőségű fűből, degu táp, búza, kukorica, dió és szoktam neki adni szárított algát mert abban is sok a vitamin, ásványianyag; plus eszi még most a körtét, almát, ritkán salátalevelet, egy kis dióbél ritkán, és gabonagolyó, plusz ásványvizet adok neki hígítva.


Arra is gondoltam,h ogy lehet nem tetszik neki az étel amit adok. Szárítva komolyan mindent megeszik, még a kivit is. Most frissen már próbáltam:

paprika, paradicsom,uborka, saláta, barack, kivi, eper, alma, körte, cukkini, petrezselyemzöld(ezt eszi), banán, répa.

Egyébként korához képest megfelelő méretű, nem nagyon duci, hanem kis formás, gondolom mert iszonyat sokat mozog .

Enni is rendesen eszik, nem bágyadt vagy depressziós. Társa sajnos még nincs, de tervezem (hirtelen kaptam ajándékba, nem akartam, de befogadtam úgyhogy a megjegyzéseket és fujjogásokat kérlek kerüljétek)


Egy deguval foglalkozó oldalon olvastam, hogy C vitamin tablettát is fel lehet nekik oldani fél liter vízben és abból is itatni nekik (nemtudom igaz-e vagy nem, ez a sárga fog elmélet miszerint ha nem sárga akkor vitaminhiány van; bár az enyémnek sárga).

Vagy vegyek neki valami táplálékkiegészítőt?


előre is köszi!


2011. máj. 20. 11:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az én degum is ilyen kis lökött csak akkor eszi a frisset ha kedve van,am az alma nálunk is a nyerő.Sztem hagyd ha nem akarja ugyse eszi meg ami nem tetszik neki.Nálunk is egyedül van mert a párja meghalt,de én nem veszek hozzá másikat,(még ha le is fujjaognak) mert lehet balhézna a mienk,ő már idős.Meg családtag szinte fél nap kint van és mi vagyunk a játszótársai.:)
2011. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint annyira nem defektes..huh...megkönnyebbülés:) Most adtam neki olyan c vitaminos dolgot, de szerintem multivitaminosat veszek még, mert félek h lefogy. Ma már meg is fenyegettem, hogy ha nem eszik rendesen akkor elverem a fenekét:)

Tegnap egyébként majdnem meg is fulladt, mert mohón habzsolta az algát ami ugye nedves helyen kissé ragacsos lesz(én is mindig fulladozom tőle), de kiszedtem a szájából, és megpaskoltama hátát aztán megnyugodott...utána kezes bárány is lett egyből:)


Egyébként az enyém is nagyon jól érzi magát egyedül...láttam már depis degut...na ő nem olyan az biztos. Hízelkedik nekem, játszani is szoktunk (én újsággal kergetem, mert megrágja a falat:)), de incselkedik velem, szóval attól sem fél.

2011. máj. 20. 12:28
 3/12 anonim válasza:

Első vagyok,sztem a degu akkor lesz depis ha nem foglalkoznak vele.Meg be van zárva egész nap.Nálunk a lábunkat kergeti,meg az összes zsepit ellopja amit elér.:DDe volt,hogy a reklámujságot akarta cipelni de nem ment neki.:D

Viszont kell neki rágófa,mert nálunk a vezetékeket akarja rágni ha rájön a dili.

2011. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem adsz neki vizet akkor megeszi a gyümölcsöt. Máskor nem nagyon, az enyém mondjuk a szőlőt imádta de ennyi
2011. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na most lementem és vásároltam neki multivitamint, amit a kezébe adtam, de le se tojta...komolyan húzza a száját rá, lehet látni:D Kipróbáltam a zöldbabot, az dettó, pedig állítólag szeretik..na persze:)Szóval most ezt a multit, összetörtem plusz raktam bele c vitamin tablettát, feloldottam fél liter ásványvízben, aztán majd azt ihatja.


Vizet kell neki adni; meleg van, meg is halna anélkül. A szőlő pedig cukros nagyon, szóval azt nem akarom.


Egyébként ahogy egyedül van, nagyon nagy barátok lettünk. Pl imád tv-zni, főleg az akciófilmeket szereti; romantikus filmen alszik, vígjáté még elmegy, sőt esküszöm, hogy az eurovizióson kommentálta az eseményeket:)) Amúgy buta nagyon, de ebben királyfi:)


A ketrece magasságra nem túl nagy, 32cm azthiszem viszont előtte magasabb ketrecben volt, abban sem ugrált; ez viszont 45cm széles és 65-70cm hosszú és imádja. Van bent neki egy függőágy takaróval, mert imád takarózni, plusz 3db nagy fa, aminek az ágain szeret ülni és rágni, de ettől függetlenül ha nem csapom szét a lábam akkor nem veszi észremagát, hogy ne rágja a falat:) Van bent neki kerék is, nagyon nagy szinte egész nap kondizik, plusz homok, de az most elfogyott úgyhogy kénytelen nélkülözni:)


A sipítozását nem mindig értem; szokott kuruttyolni, azt tudom,hogy boldog, ezt akkor csinálja ha simogatom a fülét vagy az állát; nem szokott megijedni, de egyszer ráhoztam a frászt akkor kiengedte a hangját és azt is megismerem. Viszont mostanában olyan hosszú magas hangokat ad ki ha nem szólok hozzá (mert muszáj tanulnom így a nappaliban van lakótársan patijával, beséljen vele:D) és hát néha őrli a fogát, de azt már megszoktam.

2011. máj. 20. 14:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Én megértem ha adsz neki vizet, én is adtam az enyémeknek. De ebben az esetben nem fogják megenni. Amúgy a szakkönyvek mind azt írják, akkor esznek, ha nincs víz. Amúgy nem kell értük aggódni elvégre sivatagi rágcsálók úh nem nagy a vízigénye. De engem mjuk nem igazán érdekelt mennyi gyümit esznek mert a kajájukban megvolt minden ami kellett
2011. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szoktak inni, viszont C-vitamint nehogy adj neki! Az tönkre teszi a veséjét! De mindig legyen előtte víz! Ha nem tud inni önitatóból, akkor egyelőre jó a tál is, később megtanítod, bár hamar rá szoktak jönni. Szerintem bőven elég az, amit megeszik, viszont ha a friss almát, salátát nem akarja elfogadni (utóbbival finoman, és nagyon mosd meg), akkor először add neki a gyümit, utána a sima kajáját. Amíg nem eszik gyümit, nincs más kaja. De azt írtad, hogy eszi az almát, körtét salátát. Kukoricát, diót ne sokat adj neki, mert könnyen elzsírosodik a mája.
2011. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem szoktak sokat inni, kimaradt a sokat.
2011. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De C vitamint semmiképp ne adj neki!
2011. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit kikelhetek magamból?


Aztarohadtbüdöseget! Moderáljanak nem érdekel. Gratulálok akkor, mert kb 3-4 oldalon olvastam ezt, de ha igaz amit mondtál, akkor grrr:@ Mindegy, a mai itókát nem veszem ki, de holnap már akkor csak a sima deguknak való multit adom neki

2011. máj. 20. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!