Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden a vadászgörényekről?

Minden a vadászgörényekről?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok.Nagyon tetszenek ezek a kis gombócok.Szeretnék egyet,de nem nagyon vagyok tisztába azzal hogy mit eszik mekkora hely kell neki..stb.Ha tudtok linkelhettek oldalt amiket jónak találtok.Én találtam olyan oldalt ahol azt írták hogy a mindennapi friss zöldség fontos,de a másik helyen azt írták hogy hetente max. egyszer lehet nekik adni.Mennyibe kerül az oltása?Párban jó őket tartani?Ha tudtok linkeltek képet a saját ketrecetekről?Meddig élnek?Miket kell még tudni róluk?


Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 25. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Optimális életkoruk 8-10 év,tehát jól gondold meg.Nagy a mozgásigényük,sok hely kell nekik.Kizárólag ketrecben tartani tilos,és gyakran kell sétálni vinni.Fő táplálékuk a hús,és belsőségek,a zöldséget nem mindennap igénylik.Oltása 8-10 ezer ft/év,célszerű ivartalaníttatni.Ha nem akarsz felesleges szaporulatot,akkor fiút válassz.Ne kisállatkereskedésből,hanem tenyésztőtől vegyél,vagy örökbe is fogadhatsz.Örökmozgó,eleven,örökké mindent kipakoló,tolvaj kis jószágok.Sok energiát,és időt kell rá fordítanod,de maximálisan meghálálják.

Ha van még kérdésed írj:))


www.goreny.hu

www.mvk.hu

www.feketegabriella.hu

2011. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És google.com, az fontos.
2011. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedésekben kaphatók nekik készült tápok,de nagyobb mennyiségbe szerepeljen hús az étlapján.Adhatunk neki nyers csirkehúst,főtt marhahúst,de mindig belső szervekkel, csontokkal együtt.Szívesen elfogyasztja az élő egeret vagy patkányt.Naponta 14-18 órát alszik.Igényli a testmozgást.Alomra szoktatható.Nagyon játékos állat.Azt olvastam róla, hogy szeret gazdájával bújócskázni fogócskázni és birkózni.A ketrec minimális mérete 100x60x60 cm. A ketrecet minden nap takarítsuk, az „ágyneműt” pedig hetente cseréljük.

Néhány hasznos oldal (néhány infót onnan szereztem):

[link]

[link]

[link]

Az oltásról nem tudok semmit :(

2011. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom neked, hogy még ne! hidd el nagyon nagy feladat ez a gyerekeknek, tudom mert nekünk is volt, és nem hiszem, hogy a szüleid maguknak vennének egy "problémát" nagyon nagyon nehéz velük, 2x-3x megharap, nem mersz hozzányúlni stb.. iszonyatosan büdösek. van, hogy napi 3x kell takarítani és hetente minimum az egész tálat ecettel kimosni. Rengeteg probléma ez neked, és a szüleidnek. Nem mindegy az sem, hogy mit esznek például. Higgy nekem kérlek, mert az neked és a görinek sem jó, Várj vele és kezdj valamilyen egyszeűbb állattal. Nekem rengeteg állatom volt és tapasztaltam, hogy ez a világ legnehezebb tartású állata. Még a kutya is jobb, mert szobatisztaságra tanítható, de ők nem, vagy csak nagyon nehezen. És még annyit, hogy nagyon sokat kell velük foglalkozni, és ha nősz Te is egyre többet vagy távol otthonról és csak nyűg lesz. Kérlek, tényleg kérlek, hogy még várj vele!
2011. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy kiskutyám (akit napi 2x én viszek le a 3-ból)Van 2 tengerimalacom akik mindig kint vannak csak éjszaka és suliidőben nem.Hazajövök kiveszem őket rögtön.Mikor nézem a tv-t kint vannak csak akkor mennem a ketrecbe vissza amikor már alszok.Meg egy hörcsögöm is van.Nagyon szeretem az állatokat és mindegyiknek megteszem amit tudok.Ameddig a malacok kint vannak addig a höri is csak ő egy gömbbe amit nagyon imád! :D
2011. máj. 26. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor az sem mindegy milyen kutyád van,nem biztos,hogy össze lehet őket szoktatni.A rágcsálóid pedig potenciális prédák egy vadászgörénynek.Ezt is mérlegelned kell.
2011. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem hagynám hogy megegye.
2011. máj. 26. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze nyilván nem hagynád,de nem őrizheted őket a nap 24 órájában:)
2011. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kutyus csak egy szobába mehet be,ahol a helye van.A többi ajtó zárva van.
2011. máj. 27. 14:02
 10/12 A kérdező kommentje:
És a malacoknak nem kell egy időben,egy helyen lenniük a görénnyel.
2011. máj. 27. 14:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!