Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Idősebb nyúl ivartalanítása?

Idősebb nyúl ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves ivaros nőstény törpenyulunk és most lehet hogy rákényszerülünk az ivartalanítására. Eddig semmi gond nem volt a viselkedésével ezért is nem ivartalaníttattuk korábban, ám most olyan erősen jelentkeztek nála az ivaros tünetek mint még soha. Nagyjából 2-3 hete kezdődött a dolog és mostanra teljesen elfajult. Kezdődött a rettenetes ásási, kaparási "kényszerrel", mindent kapart ami a mancsa elé került és most pedig a fészeképítésbe kezdett bele, az összes szénát hordja be a házikójába, tépi a szőrét. Annyira rá van kattanva most ezekre a dolgokra hogy alig eszik, nem is foglalkozik semmi mással, nem játszik, nem kér simit, teljesen megváltozott mintha nem is ugyanaz a nyúl lenne. Segítene most még ezen az ivartalanítás vagy már túl késő? Nagyon nagy kockázattal járna?
2011. máj. 26. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan idős még 4 évesen, simán lehet! Ha meg van bármi kockázat, a doki úgyis tájékoztat előtte mindenről!
2011. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4 évesen még az élete felén sincs túl, szóval szerintem nyugodtan. De ha mégsem, a doki úgyis megmondja.
2011. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van aki nem ajánlja már ebben a korban, de mindenképpen nyúlhoz értő orvost keress és őt kérdezd meg.

Lista:

[link]

2011. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ujszi válasza:
én pár éve nyulászkodom..és én még ivarérés előtt kiherélem a bak nyulakat..saját magam.ahol ellésidőnként 100-150 süldő nyúl van..és nincs lehetőség 4-5ösével különválasztani őket..ez a nyulaknak is jobb..törpenyúl-házinyúl között nemsok különbség lehet e-téren.úgyhogy nyugodtan lehet ivartalanítani
2011. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, szerintem te inkább ne állj neki otthon trancsírozni. :) Csinálja csak az orvos.
2011. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ujszi válasza:
szerintem párezer nyúl után valahogy mindegy már..eddig egyszer sem hullot nyúl el ezmiatt! és amúgysem túl pénztárcabarát havonta kihívni az állatorvost 40-50 nyulat ivartalanítani..szóval köszönöm..de maradok a jól bevált,biztos szokásnál.;)
2011. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bak nyulaknál ez lehet hogy működik, de nősténynél nem hinném. Az egy nagy hasi műtét, amit még sok orvos se tud hozzáértően elvégezni. Én az altatástól tartok leginkább, ez a legrizikósabb a nyulaknál.
2011. máj. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!