Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac mellé törpenyúl?

Tengerimalac mellé törpenyúl?

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom, akit nagyon szeretek. És ő is az én társaságomat! :) Kis bohókás, játékos, szereti ha simogatom.

Az egyik ismerősömnek holland törpenyuszija van (húsvétra kapta), de már nem gondozza, nem is törődik vele. Van, hogy 2 hétig nem is takarítja a ketrecét, enni is össze-vissza ad neki. Most akarja eladni, mert ő egy okostelefont(!!!) szeretne venni helyette. Nagyon sajnálom a nyuszit, nem akarom, hogy ismételten ilyen helyre kerüljön, így megvenném tőle. A tengerimalacom 100x50cm-es ketrecben lakik, de sokat szaladgál a házban is. (mivel szobatiszta, csak akkor pisil be, ha valamitől hirtelen nagyon megijed, de ez ritka :)

Arra gondoltam, hogy mivel van egy másik ugyanekkora ketrecem, egymásra teszem a kettőt, de úgy, hogy középen választom el. Így lenne 2 alapterületében ugyan akkora, emeletes ketrecem. (Mert akkor alul is lenne 50x40x50 cm-es, plusz felül is)

Csináltam egy rajzot is, ezen jobban látszik: [link]


Szerintetek nem éreznék magukat egyedül? Végül is a rácson keresztül tudnának kommunikálni. Plusz mindig figyelnék arra, hogy csak felváltva engedjem ki őket, nehogy játszásból a nyuszi megrúgja a malacot. Szüleim szeretik az állatokat, tudják, hogy mindig rendesen gondozom a malacomat is, így megengedik.

16/l


2011. máj. 27. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy meg szeretnéd őt menteni, azonban kicsi neki az az alapterület, hiszen ha elfekszik még hosszabb is lehet, mint 50 centi, úgyhogy ne válaszd ketté a ketrecet. Ha azt szeretnéd, hogy rácson keresztül érintkezzenek, akkor tedd egymás mellé a ketiket, de ha egymásra teszed és nem nagyon látják egymást, az sem baj.

Ha egyik a ketin kívül ugrál, szalad, úgyis odaszimatolnak a másik ketrecéhez, hidd el. :)

2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen együtt nem tarthatóak.nekem is volt úgy hogy az akkor még meglévő malacom mellé betettem egy 7 hetes törpe kosorrút és jól el is voltak de csak addig amíg a nyuszi ösztönei nem hatalmasodtak el és nem akarta állandóan meghágni a malacomat.utána el kellett őket választani mert annyira durva volt a malaccal.később a malac el is pusztult:( de külön egymás mellett lehet őket tartani.vagy esetleg ivartalanított(még időben)nyuszit tehetsz hozzá.
2011. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nekem is volt egy tengerimalacom, és kaptam utána egy törpenyuszit. Akkor még panelben laktunk, és egy 100x50-es akváriumom volt. És hát együtt éldegéltek kettecskén. (Mivel a tengerimalacom kicsit idegbajos:) volt, a nyuszi is megtanulta ezt sajna, de ettől jól megvoltak.

Én se választanám szét a ketrecet. Viszont. A nyuszi ugrál, sokat, nagyon sokat. Így arra készülj, hogy naponta porszívózhatsz:(

Most, hogy nagyobb a nyuszim, mert azért nőtt valamennyit, nem sokat, de ha elterül, majdnem fél méter hosszú, szóval most egy 100x100-as ketrece van, és tavasztól őszig kint van tető alatt, és élvezi:)

Szóval előbb utóbb szerintem több hely kell majd neki, de jó darabig megoldás lehet, ha magadhoz veszed. És ha a malac ilyen kezes, simán van esély rá, hogy a nyuszi is az lesz.

De mielőtt megvennéd, kérdezz rá, hogy egy állatkereskedésben mennyiért kapnál egyet, nehogy sok pénzt áldozz az ő okostelefonjára...:)

2011. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lovelyne ***** válasza:
Nálunk eddig nem volt baj ebből az én nyuszim imádja a malackát,soha nem bántaná.Már 2 éve, h együtt vannak.A malac a nyuszi hátán alszik nagyon édesek együtt!:D
2011. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lovelyne ***** válasza:
Még csak annyi, h fiú nyúlról és nőstény tengerimalacról beszéltem.
2011. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az én tengerimalacom fiú, a nyuszi Holland törpenyúl és kislány.Könyvben olvastam, hogy ez a legkisebb fajta törpenyúl. Még így is fél méteres lesz? Mert akkor inkább egymás mellé rakom a két ketrecet. :)

2500ért adja a nyuszit, bár azt mondta akár ingyen is odaadja, neki nem kell.

Ő a ketrecet plusz a felszerelést akarja eladni, abban van a "haszon" neki.

2011. máj. 27. 12:00
 7/9 anonim válasza:
Nekem 2 éve együtt van a nyúl a tengerimalacokkal és jól megvannak.
2011. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem csak egy malackam volt de egy csomot hallottam hogy egyutt tartjak oket es nincs koztuk semmi baj
2011. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem javallott együtt tartani őket. Nem azonos a táplálékuk, az életritmusuk, a szórakozásuk. Sajnos a nyuszi akarva-akaratlanul nagyot rúghat a malackába, emellett az etetést se lehet mindig megoldani. A malacnak fajtatárs kellene, a nyuszi pedig biztos nagyon cuki, de csak külön ketrecben tartom jó ötletnek a befogadását.
2011. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!