Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Muszáj a tengerimalacokat...

Muszáj a tengerimalacokat fürdetés után hajszárítóval megszárítani? Nem elég ha csak törölközővel alaposan megtörlöm őket?

Figyelt kérdés
Elég meleg van így is.
2011. jún. 2. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
hát igazából megfürdetni se kéne...
2011. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet, olvastam sok helyen, hogy lehet őket fürdetni!
2011. jún. 2. 16:45
 3/8 anonim válasza:

A fürdetéstől tényleg nem lesz baja.

Ezt a szokást egyébként érdemes kisebb korától elkezdeni, de jól elvan fürdés nélkül is.

A hajszárító hangjától a malacok félnek. Ha az idő engedi (akárcsak most), akkor szerintem nyugodtan elhagyhatod a hajszárítót. Csak arra figyelj, hogy ne fázzon meg!

2011. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én malacom menekül a víztől :) de tavaly nyáron próbáltam fürdetni, és utána nem szárítottam, hanem kiültem vele az erkélyre, fél órán belül megszáradt :)

amúgy tényleg nem szükséges fürdetni, hisz tisztálkodik, egyáltalán nem koszos. csak ilyenkor a nagy melegben neki is jól esik a langyos víz.

2011. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én malim imád fürdeni. :D pár hónapja történt a legutóbbi pancsolás, a hajszárítót is hősiesen tűrte, nem kapálózott, szerintem simán élvezte is a kis ribi :D
2011. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az enyáim imádnak fürdeni,sampon nélkül,igy nem baj a bőrüknek

ilyen melegben 2 hetente fürdés van

télen hajszáritozom őket,olyankor csak 2 havonta vagy ha összekenik magukat

de ilyen jó időben már csak törölközövel törölgetem őket

hosszuszőrűek

de vigyázni kell,huzat ne érje őket,mert megfáznak

2011. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 tengerimalacom van. Én kb. félévente szoktam őket fürdetni. Pont ma délelőtt fürdettem meg az anyamalacot, Baba Samponnal. Az enyém ma nagyon élvezte, kicsit hűsölt legalább a nagy melegben. Én mindig megszárítom őket utána hajszárítóval, majdnem teljesen szárazra, majd leteszem a földre szaladgálni, és utána mindig megrázza magát, megfésülgetem és kész. :)
2011. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jún. 4. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!