Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szükségük lehet még az anya...

Szükségük lehet még az anya nyúlra ekkora nyuszkóknak és lehetséges-e, hogy az anya nyúl egyből terhes legyen a következő alommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Történt nálunk egy kis baleset nemrég, két nőstény nyuszink mellé befogadtunk egy harmadikat, akit a gazdik meguntak, állították róla, hogy ő is nőstény. Nos egy viszonylag nagy terület van elkerítve a nyuszkóinknak, elég sok rejtekhellyel és múlt héten mikor bementem hozzájuk meglepődve láttam, hogy egy csomó kisnyuszi szaladgál szerteszét a helyükön. Mivel a szomszéd panaszkodni kezdett, hogy a kerítésen átmentek hozzá is, lelegelik a palántáit, stb, nem tudtam mást tenni, összeszedtem a nyuszkókat és most egy nyúlketrecben vannak. Szépen eszegetnek, rágcsálják a szénát, zöldet is adtam nekik kicsit megfonnyasztva, de nem tudom, hogy vajon mennyi idősek lehetnek és hogy szükségük van-e még az anya nyúlra. Úgy láttam szopni már nem engedte őket, bár a kicsik még próbálkoztak. Kb. 10-15 centi nagyságú nyuszikról van szó. A másik kérdésem az lenne, hogy vajon lehetséges-e, hogy a hölgyemények ismét terhesek? A bakot egyből elkülönítettem, ahogy rájöttem mi történt. Nem nagyon örülnék neki, mert már ezeket a kicsiket is nehéz lesz elajándékozni, nemhogy még két alomnyit, de azért kíváncsi lennék egy hozzáértő véleményére.
2011. jún. 2. 22:17
 1/1 Enting ***** válasza:

Elméletileg 6 hetes korukig az anyjukkal kell lenniük. Ha már önállóan esznek, fizikailag biztosan nem lesz bajuk, csak ugye emlősállatnál a pszichés tényezővel is számolni kell. Ha úgy helyezed el őket, hogy érezzék egymás szagát, láthassák egymást, az biztosan jó, de tulajdonképpen ha ilyen picik, egy ketrecbe is rakhatod még őket a mamával. A "hölgyemények", hát lehet, hogy terhesek, de ezzel ugye most már nincs mit tenni...

A szomszéd helyében meg inkább elolvadtam volna, ha kisnyuszikat találtam volna a kertemben :)

Egy plusz tanács: fogdosd őket nagyon sokat, mert ha kezesek lesznek, biztos találsz gazdit nekik!

2011. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!