Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesün etetése, harapása?...

Törpesün etetése, harapása? És az baj, ha kissé libafos zöld és kissé nyálkás az ürüléke? Ideális súly egy 8hetes törpesünnek?

Figyelt kérdés
8hetes törpesünim van. 1het van nálam. etetéssel annyi problémám van, hogy nem nagyon akar enni. lisztkukacot is adok neki, gyümölcsöket, száraz tápot sőt még a bébiételt is próbáltuk, meg az alutálcás macsekkaját is. Tojás máj csirkehusi leginkább semmi ilyen, talán pici tojást meg a joghurtot még no meg az reszelt alma. ennyi. Harapással meg annyit, hogy tiszta kézzel nyúlok hozzá de azért megharap, jah és céltudatosan! csak egy helyen. Az ürüléket, meg azért kérdem, mert eddig nem volt ilyesmi.
2011. jún. 4. 13:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
vidd dokihoz.
2011. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
már megtörtént a múlthéten...
2011. jún. 4. 15:39
 3/25 anonim ***** válasza:

első vagyok. :S

hát nem is tudom. nekem nincs sünim csak olvasgattam róluk..

de a zödséget-gyümölcsöt próbáltad belekeverni a macskakajába? milyen száraztápo használsz? (ma olvasgattam a tápok összetételét és a friskies kutytáp jónak tünt). féregteleníted 3 havonta? ha igen mivel?

2011. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

mindig az első vagyok.

joghurtot ne adj mert tej és laktózérzékenyek a sünik! a harapással kapcs még annyi h lehet h új a környezet neki és feszült illetve stresszes. na nyúlj, ne háborgasd csak beszélj hozzá illetve etesd, itasd. naponta friss víz, esti órákban az etetés

mekkora ketrecben van? van futókerék? és az mekorra?

biztos meglehet vhogyan oldani ezt a problémát csak meg kell találni a baj okozóját. (:

2011. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ha harap, az nem igazán normális, valószínű nem jó helyről vetted, és nem szocializálták rendesen. Honnan való? Próbálj úgy hozzányúlni, hogy ne tudjon megharapni, hátha majd úgy rájön, hogy nem ez a módja a kommunikálásnak. De az is lehet, hogy korán kamaszodik, és idővel elmúlik ez a dolog is... Mindenesetre foglalkozz vele sokat, tedd az öledbe, és ne nyúkálj hozzá, csak hagyd, hogy megszokjon téged.

A kaját hogy adod neki? (Az enyémek nagyon szeretik a hill's-t, minden máshoz csak akkor nyúlnak, ha nagyon muszáj, ezért gondolom, hogy ez is lehet baj) Bent hagyod nála éjszakára? A tápot és a kukacot nyugodtan ott hagyhatod, majd eszik, ha megéhezik. A száraztáp amúgy ugyanaz a márka és típus, amit a tenyésztőnél kapott? Egyébként ne várj nagy fogyasztást, ilyen pici korban nem szoktak sokat enni.

A joghurtot meg tényleg fejeltsd el, gyárilag laktózérzékenyek a sünik, úgyhogy semmi tejeset ne adj neki, max. kefírt.

A libafoszöld ürülék lehet normális, ha stresszes kicsit a süni, de volt már akinél a csapvízzel volt gond, és az ásványvízre váltás meg is szűntette a dolgot. Mondjuk ha emellé nincs étvágya, akkor sanszos, hogy begetség, keress egy jó dokit (ha nem tudsz, ajánlhatok Pesten és a környéken), aki nem nyomja tele antibiotikummal elsőre, mert attól is elpusztulhat.

A súlya mennyi és hogy változik? Nincs ideális súly egyébként, minden süni más és más, a lényeg az, hogy magához képest fejlődik-e.

2011. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, még pár kérdés és javaslat:

Ugye nem nappal akarsz foglalkozni vele? Ha nem jó helyről vetted, el tudom képzelni, hogy nem szóltak, hogy éjszakai állatok, csak ezért kérdezem...

Futókereket meg én nem adnék neki 3-4 hónapos koráig, mert nagyon megterhelheti az ízületeit, és annak felnőttkorában látná kárát. Inkább a lakásban futtassátok sokat.

A zöldséget-gyümölcsöt meg nem kell erőltetni, nem attól fog nagyra nőni. Táp és lisztkukac legyen az elsődeges.


A kedves elsőtől meg érdeklődnék, hogy egy 8 hetes sünt hogy lehet 3 havonta féregteleníteni? Érdekelne a módszer :)))

2011. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Hmm, most nézem, a zárójeles mondatom kicsit elcsúszott, párral odébbra passzol... Na mindegy, azért érthetőre sikerült nagyjából, remélem :D
2011. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Most 11deka, hétfőn volt 10deka. állatorvos látta semmit nem adott neki csak egy kis probiotikumot, de azt is nekem hogy adja neki oda. A kukacok is hidegen hagyják most, meg a macsekkaja is. A doki am nevelt fel süniket, szóval azért gondolom nem akarna rosszat neki=) Am nem joghurtot akartam írni hanem kefírt, tudom h laktózérzékenyek, de am is csak a kanál hegyét nyalta meg=) Igen olvastam hogy éjszakai állatok, bár nappal vagy 5percet foglalkozom vele aztán hagyom szunnyadni tovább. esténként a szobámba futkározik meg bújik hozzám. kuckója most készül, ha minden igaz keddre kész is lesz. most egy hörcsög ketrecben van. száraz tápot adok neki, de nem tudok neki azt biztosítani amit kaptam a tenyésztőtől. a féregtelenítést meg a dokira bízom majd, de amúgy lehet kapni cseppes formátumot is. Foglalkoztak vele mikor megszületett, szóval szocializálódott kiskrapek, mert barátkozós, nem szívbajos.

2011. jún. 4. 22:23
 9/25 anonim ***** válasza:

Amíg nő a súlya, addig nincs miért aggódni, eszik ő (hiszen a víztől biztos nem hízik), csak keveset, és akkor amikor nem látod. A 11 deka amúgy teljesen jó súly egy 8 hetes süninek.

A kukacra meg úgy próbálhatod rászoktatni, hogy vagy belekevered a táp közé, vagy ha nagyon nem megy, akkor csak pár szem tápot raksz a kukacok közé, és azt hagyod bent neki éjjelre. Éhes lesz, valószínű meg fogja enni.

A nyálkás kaki meg majd elmúlik remélhetőleg, nekem iks van egy sünim, 3,5 hónapos és még mindig zöld nyálkásakat is alkot a normális kakik mellé, és közben szépen felnőtt. Normaflore-ral próbálkozom most nála, egyelőre úgy néz ki, beválik, de majd még kiderül.

2011. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm =)
2011. jún. 5. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!