Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszéljük meg? :SS

Hogyan beszéljük meg? :SS

Figyelt kérdés

Nos, eldöntöttem, hogy a nyáron szeretnék válalni egy kis munkát plusz pénz érdekében (gyümölcsszedés). És nagy tervem volt ezzel a pénzzel: sünbe szerettem volna befektetni, de amint megtudta az apám.. hát hadd ne mondjam mi volt.. :/


Így lemondtam az álomról. Rájöttem, hogy drágamulatság lett volna az állat maga is. Lehet h nem tudtam volna biztosítani a megfelelő körülményeket sem: 20-22 fok (kertesházban lakunk és télen hideg van. :S)


Így egy hörcsögöt szeretnék. Nem szeretném leszólni semmiféle állat (állatbarát vagyok :D) de mondhatom azt hogy egy hörcsög (arany) úgymond sokkal olcsóbban kijön szinte már töredéke egy sünhöz képest. ELszántam magam utánna olvasgattam a tártással kapcs. (ketrec méret, etetás, maga a tartás)


De nem tudom h hozhatnám "nyilvánosságra" apám számára..

Anyának már elmondtam az elképzeléseimet: egy nyugodt estén amikor semmi baj nincs és úgymond "boldog" az apám leülnénk és elmondanám neki, hogy miben különbözik a hörcsög a nyulakhoz,tengerimalacokhoz, más nagyobb testű rágcsálókhoz képest. (ár,igény)


De nagy probléma hogy apám szerint a rágcsoló egy undorító, büdös, nem házba való állat. mindig is azt mondja nekem h menjek át a szomszédba patkányt szedni.. :SS

és megmondom h ezt már ku***a unom..


Ha tudnátok segíteni köszönöttel hálálnám meg. (:

ui: van cicánk (kint) maggegészséges. :D tartok halakat (szép tiszta az akvárium, egészségesek a guppik)


15/L


2011. jún. 6. 18:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mondd meg apudnak, ha nem tetszik neki az állatod, ne menjen be a szobádba.

A hörcsögnek havi 500-1000 ftba kerül az alom és a kaja együtt. Ha tudod fizetni a zsebpénzedből, nem szólhat egy szót sem.

2011. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, nekem sem akarták megengedni, mondván a rágcsálók undorítóak, meg van már elég állatod... megfogtam egyszer vettem egy hörit, ha már ott van úgy sem dobják ki alapon, és így is lett, sőt még meg is kedvelték..:) Mondjuk, tényleg annyi állatom van, egy kis hörcsög fel se nagyon tűnik már.
2011. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
magamba mindig ezt mondom.. de ha így mondanám el lehet h pofon lenne a vége. xdd de ez is benne volt a terveim "projectembe" h a kköltségek is elmondom majd. :DD
2011. jún. 6. 18:16
 4/18 A kérdező kommentje:

második válaszoló: ez már nekem is eszembejutott. xdd

csak nincs bátorságom megtenni. :SS de amit kieszeltem hátha sikerül. (:

de köszönöm a válaszokat. :D

2011. jún. 6. 18:18
 5/18 anonim ***** válasza:

"véletlen" vidd el egy kereskedésbe


Párom is hasonlóan gondolkodott,neki nem számitott háziállatnak egy rágcsáló se...én meg beleszerettem a sok kis szőrmókba...

elmentünk "ruhát venni"...véletlen az állatkereskedés szomszédságába...

úgy beléjük szeretett,hogy 4 tengerimalacunk van azóta,akik olyan bánásmódban részesülnek,mint másnál a gyerek se,eszméletlen elkényezteti őket.Az utolsót már ő hozta haza magától,mert megsajnálta hogy bolhásan betegen van a kereskedésbe(meggyógyitottuk,bolhátlanitottuk)...

2011. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

jó kis ötlet. (:

bár ahogy ismerem apámat, tudom h nem válna be.. :SS

nem akarom még elsietni a dolgot csak néhány új ötletre szerettem volna szert tenni. (:

de köszönöm a biztatást ás szurkoljatok h talán igent mond majd :D

2011. jún. 6. 18:31
 7/18 anonim ***** válasza:
Vedd meg anyukáddal a hörcsögöt és apukád már nem ellenkezhet, ha ott van a kisállat, lehet, hogy még aztán meg is kedveli. Anyukáddal egyeztess szerintem és hogy ő is beszéljen majd apukáddal.
2011. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Na. Elképzelheted, hogy én mit kaptam, amikor felhoztam, hogy nyuszit szeretnék. :DD De hát az büdös!! Nem. Meg fog harapni!!! Dehogy is.. Nem is szobatiszta!!! könnyen meglehet rá tanítani.

Gondolom te is ilyen 'vádakkal' állsz szemben. Én úgy csináltam, hogy 'véletlenül' pont apám előtt néztem nagyon koncentrálós fejjel nyuszis honlapokat, és sokszor beszéltem róluk, aranyos történeteket elmondva. Aztán mert nekem úgy tetszik ez a tenyészet és ez a nyuszi mondattal megmutattam apáéknak a kiszemelt nyuszit. Vagy amikor kimentek egy pillanatra, gyorsan beállítottam a nyuszis honlapot. :D Persze kezdett belőle elegük lenni, de látták, hogy komolyan gondolom (ez hetekig így ment), és már írtuk is az emailt a tenyésztőnek :D

szóval légy kitartó ;)


12/L

2011. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja és persze azt is mondtam nekik, hogy had kapjon a nyuszi két hét próbaidőt, és ha büdös, akkor visszavihetjük. Persze tudtam, hogy nem fogjuk. :D az egész család imádja már. :))
2011. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

örülök h sikerült. (:

de ez nálunk nem most kezdőtött hanem évekkel ezelőt.. :SS

de majd én megoldom a szitut. :DD Úgyis megszerezem. xdd (:

2011. jún. 8. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!