Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tarthatjátok igy szegény...

Hogy tarthatjátok igy szegény állatokat?

Figyelt kérdés

Nem túl régi kérdésben linkelte a kérdező:


[link]


majd válaszban más ezt linkelte,mint sajátot


[link]


Tengerimalacnak kb 50x40-es ketrec?

Arról már nem is beszélve hogy egyedül vannak.


jó,én már a másik véglet vagyok,8m2-en van 4 malackám,házikókkal,bújóházzal,ilyen-olyan játszásra alkalmas dologgal...de ez amiket linkelnek...


aki nem tud megfelelő körülményt biztositani,az miért veszi meg őket????


2011. jún. 6. 18:56
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
az első képen levő malackának még házikója sincs,meg rendes önitatója sem:(
2011. jún. 6. 18:57
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Én már ezeken fenn sem akadok. Egyes emberek olyan szinten nem értenek hozzá, csak megveszik, azt sem tudják mit tartanak, mit igényelnek, mindent itt kérdeznek meg(pl a malacom, egy hete nem mozdult meg, mi baja lehet szerintetek?) Meg hasonlóak...Szóval még a fáradságot sem veszik, hogy utána olvassanak, vagy tájékozódjanak. Felelőtlen állattartók!
2011. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 LN09 ***** válasza:
81%
Az első kép igen komoly... Kiváncsi lennék, hogy abból a tálból hogyan iszik a malac. Ez tényleg baromi kicsi hely. Nekem két malacom van, de azért ennél sokkal nagyobb helyen, és a kertben is szoktak futkározni, heverészni. Ezek biztos valami kisgyerekek akiknek anya/apa megvette csakhogy legyen valami. Ha nem gyerekről van szó, akkor pedig igen felelőtlen!
2011. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

na igen, a másik a "gennyes/véres/nem mozdul/puffadt/1 hete nem eszik" kérdések...


meg hogy sajnálják a pénzt orvosra...


amikor megvettem a malackáimat,tudtam hogy csak a 2 fiú ivartalanitása 20ezrembe lesz (olyan doki kellett aki gyakorlatilag garantálta h nem lesz bajuk)


[link]


ezekhez hasonló körülmények között élnek a mieink is:)

és nem volt drága megcsinálni,csak fa,szög és kézügyesség,meg türelem...


aki állatot akar,az nem azért akarja,mert szereti őket? De akkor miért kell kinozni őket??

2011. jún. 6. 19:16
 5/34 anonim ***** válasza:
81%

Ez a haltartókhoz képest semmi. Ugyan így a minimális élettér töredékére zsúfolnak be állatokat, viszont náluk nem csak az a baj, hogy nem tudnak normálisan mozogni, hanem a saját ürülékükből felszabaduló ammóniába fulladnak bele, gondolom hatalmas fájdalmak között. Sőt, a rosszabb, mikor annyira szívósak, hogy évekig vergődnek benne, viszont a fejlődésük teljesen leáll, 30 cm felnőtt testhosszú halak élnek 5-10 centis méretben, visszamaradottan. Aztán ha szólunk, hogy ez a hal, bele sem férne akkora akváriumba, ők hülyéznek le, merthát ők látják, hogy az a hal boldog...


Ilyen az ember, ilyenekkel van tele a világ.

2011. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

Na ide figyelj! Az az ember vagyok, aki feltette az első képet. Lehet szidni, nem érdekel. Fogalmatok sincs hogyan tartom a malacomat. Egyedül tartom, igen. Nem csak én! És remekül megvan, semmi baja. Ráadásul nem minden malac iszik önitatóból. Tálkája van és iszik is belőle megfelelően amennyit akar. A házát 2 napja vettem ki tőle mert nem használta és kíváncsi vagyok szereti-e azt a függőágyat amit másfél óráig varrtam neki. Kicsi a ketrece, mert kaptam egy ismerőstől is nem vettünk másikat feleslegesen. De ti csak azt látjátok hogy kicsi. Arról fogalmatok sincs hogy mennyit veszem ki naponta, hogy a szobámban tudjon kedvére szaladgálni. Betegnek nem beteg. Mindig van előtte széna, táp, és naponta többször kap zöldséget és gyümölcsöt is.

De persze ez jellemző az emberekre, hogy azt hiszik el amit látnak. De engem már nem érdekel mit hisztek. Én tudom hogy a malacom jól érzi magát, és nekem ennyi elég. A többi ember meg nem érdekel amíg úgy ítélkezik hogy nem ismer sem engem, sem a helyzetet.

2011. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Aha

csak azt nem veszed figyelembe,hogy nem annyi a napi igénye hogy te kivedd és játsz vele,hanem hogy "szabadon" mozogjon amikor akar

és oké,szeretik az ember társaságát,az első malackám (most már 4 éves) pár hónapig nekem is egyedül volt...én is azt hittem hogy jó neki hogy játszok vele napi 1-2 órát,meg kap enni...aztán került mellé társ,aztán még 2,és össze se lehet hasonlitani ahogy játszanak,kergetőznek,vagy egymáson alszanak


amugy: "kb 2 hétig egy kicsi ketrecben volt amíg nem vettünk egy nagyot, ami neki való"

ezt irtad a kérdésben...akkor most lett nagy ketrece vagy ez a hatalmas ketrec???

2011. jún. 6. 19:54
 8/34 anonim ***** válasza:
36%
De most komolyan. Minek szólsz bele olyanba, amiről fogalmad sincs? Mert tényleg nem tudjátok hogy tartom a malacomat. Nem velem kéne foglalkozni, hisz van egy egészséges malacom aki mozog eleget, kap rendesen enni-inni, melegben van és foglalkozok vele. Hidd el hogy vannak akik sokkal rosszabbul bánnak az állataikkal. Ez, ahogy én tartom a malacomat, nem kínzás, hisz mindent megkap amire szüksége van. Persze kezdheted mondani hogy egyedül van, nincs társa. De könyörgöm, nem csak én tartom egyedül a malacot, hanem más is és úgy is elél 5-6 évig. Nem ilyenen kéne fennakadnod, hanem azokon az embereket akik kiteszik az utcára a kutyájukat, macskájukat, vagy rosszabb esetben bántják is őket. Ha ilyen nagy állatvédő vagy akkor mi a fenéért a gép előtt ülsz és böngészed ezt az oldalt?
2011. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Attól mert más is tartja egyedül egy kis lyukban,attól még nem kellene neked is...elél 5-6 évig...aha,szenvedve


gép előtt ülök,mert ledolgoztam a 8 órám,megfőztem a vacsink,és most itt durmol rajtam/mellettem mind a 4 malacka,mert félnek a vihartól,és nyugodtabbak emberközelben

2011. jún. 6. 20:16
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
Aha oké remek. Akkor ha van egy kis szabad időd akkor gyere el, ismerj meg engem is és a malacomat is. Szívesen várlak. Aztán majd ha még mindig úgy látod, akkor szidhatsz hogy rosszul tartom a malacomat. Részemről ennyi, téma lezárva.
2011. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!