Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac havonta mennyi...

Tengerimalac havonta mennyi eleséget eszik meg, persze a gyümölcs és zöldség félék nélkül? A tápra gondolok, amit venni kell nekik.

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 06:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én egy 1 kilós Vitakraft Menüt szoktam venni a két malackámnak, egy-egy mérőkanállal adok nekik reggel este,az olyan negyed maréknyi adag egy mérőkanál.

Ezt az egy kilót elkeverem a papámtól hozott, további 3/4 kiló búzával, úgy elég nekik egy hónapig. Nálunk 785, ha jól emlékszem.

2011. jún. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

Emiatt nem kell annyira aggódni. Ez az állat szeméten él. Lehet most hüledezni, de az őshonos környezetében azért tartják, mert megeszi a szemetet, gyorsan szaporodik és finom. Háztartási szemetet alakít át hússá :)

Bármilyen, amúgy a komposztálóba kerülendő, szemetet nyugodtan add oda nekik. A répa végétől a krumplihéjon át a paradicsom száráig mindent feldolgoznak.

2011. jún. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

7:50-esre nehogy hallgas,,beledöglik


más az hogy feldolgozzák a zöldségeket,meg mindenféle akármit,és tápot csinálnak meg belőle és más az hogy odaadod a rothadt krumplihéjat...


nekem 4 malacnak kell 1 kiló nyuszitáp (csak ezzel elkeverve eszik meg a rendes nekik való tápot),ez 200Ft

Plussz fél kilós normál táp,4-600között,mikor milyet veszek

Illetve étkezési zabot szoktam belekeverni,gyógynövényesnél 200 Ft fél kiló

és van előttük mindig táp


plussz széna,gyümölcs,szöldség,az sokba kerül,de elkényeztetem őket

2011. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

8:28: nem azért iratom ki a nick-emet, hogy le 7:50-ezzenek!

Igazából ennyi. Nem muszáj rám hallgatni. Bár meg kell jegyeznem nálam még élnek a malacok.

2011. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a 10 malacnak 2 havonta veszek 10 kg-os cavia nature tápot ez a többihez képest drága 7200, de én elkényeztetem őket és a legjobbat veszem, hogy ezzel is biztosítsam az egészségüket, a hosszú életet. Ez ugyanis nem tartalmaz nyúltápot, ami ugyebár agyon van gyógyszerezve, nincs benne szotyi és kukorica, amik nehezen emészthetőek és fogtörést okozhatnak, de benne van minden fontos tápanyag, amire a malacoknak valóban szükségük van.
2011. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

8:28 vagyok


mennyi ideje élnek a malacaid? mert hogy szaméttel etetve nem húzzák sokáig,az fix


Nyúltáp alatt én nem a búzás,kukoricás tápot értettem,hanem van az az exrudált faágra emlékeztető rudacsak.

Vettem tengerimalacnak velót is,de azt otthagyják.

Bár igazából a széna és a zöldségek teszik ki a kajájuk 90%-át

2011. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

8:28-nak


Most lett leépítve az alom, kettőt tartottam meg. Az egyik 2 éves, az anyját 3, 3,5 évesen ajándékoztam el, a másik két hónapos (a két éves utóda), a kedves papa 5 évet élt és kb 90 utódot nemzett. Ami nem óriáskígyóban végezte és tudom hová került azok köszönik jól vannak.

2011. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
remélem te is egy óriáskigyó eleségeként végzed...
2011. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Woar

szívből kívánom, hogy ha van reinkarnáció, akkor te nőstény tengerimalacként szüless újra, egy olyan szaporító műhelyében, mint te. Legalább megtapasztalnád az élet árnyoldalait is.

2011. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

Nem aggódom, csak szerettem volna tisztában lenni vele. Egy hónap múlva érkezik hozzánk két kis malacka. A gyerekek fogják gondjukat viselni ezen a téren is. Havonta kapnak zsebpénzt, így megtudják majd oldani. Ezt is meg kell tanulniuk. :)

Még annyit kérdeznék, hogy két fiúkát is lehet együtt tartani? Olvastam, hogy nem nagyon, mert összeverekednek. Viszont olyat is írtak, hogy lehet, csak ne legyen közöttük nőstény.

2011. jún. 8. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!